Diyarbakır'daki kazı çalışmaları tamamlandı

Diyarbakır'daki kazı çalışmaları tamamlandı.14893
  • Giriş : 03.04.2009 / 16:15:00
  • Güncelleme : 03.04.2009 / 16:24:53

Ergenekon soruşturması kapsamında Diyarbakır-Hani karayolu Karaçalı köyü civarında sürdürülen kazı çalışmalarında 300'den fazla kemik parçası bulundu!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 4 ayrı noktada gerçekleştirilen kazı çalışmalarında bulunan kemiklerin 100'e yakınının hayvanlara, diğerlerinin ise insanlara ait olduğu belirlendi.

İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Muharrem Erbey, itirafçı Abdülkadir Aygan'ın tarif ettiği yerler doğrultusunda kazı yapıldığını belirterek, 4 ayrı nokta iş makinesiyle 3 ayrı noktada ise kazma, kürekle yapılan arama çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

Bölgede bulunan kemiklerin insanlara mı hayvanları mı ait olduğunun kazıya katılan doktorların belirlediğini ifade eden Erbey, "Bulunan kemiklerin insanlara ait olduğu çok açık. Bazı kemiklerin de hayvanlara ait olduğu ilk bakışta anlaşılıyor. 461 kemikten 100'e yakını hayvanlara, diğerleri ise insanlara ait. Kemikler delil niteliği taşıyor. Kemikler, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli tıpa gönderilmek üzere teslim alındı. Bölgede daha önce 7 ceset bulunmuş ve kimsesizler mezarlığına defnedilmişti." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*