Diyarbakır'daki olayı TİT üstlendi

  • Giriş : 13.09.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'da 7'si çocuk 11 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı Türk İntikam Tugayı (TİT) adına düzenlenmiş internet sitesi üstlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"www.turkintikamtugayi.8m.com" adlı internet sitesinde yer alan açıklamada, Siirt'in Eruh İlçesi'nde yaşamını yitiren Er Ali Balıkçı anısına düzenlendiği belirtildi. Patlamadan önce çekildiği öne sürülen cep telefonlu bomba düzeneği ve bombanın konulduğu belirtilen termosun fotoğrafları yayınlandı. Fotoğrafların altında ise "en iyi Kürt ölü Kürt'tür'' açıklaması eklendi.

Açıklamada ''Son dönemlerde yurdumuzun bir çok yerinde eli kanlı PKK Terör Örgütü hain pusularla ve hain baskınlarla ülkemizin bir çok yerinde kanlı eylemler gerçekleştirip bir çok askerimizi, polisimizi, gencimizi şehit etmektedir. Biz Türk İntikam Tugayı olarak PKK'nın batıda şehit ettiği her bir Türk için Diyarbakır'da 10 Kürt'ü öldüreceğimize şehit kanıyla oluşmuş bayrağımız üzerine and içeriz. Hiç bir türk evladının kanı yerde kalmayacaktır'' ifadeleri yer aldı.

POLİS, TİT İDDİASINI GERÇEKCİ BULMADI

Diyarbakır polisi, Türk İntikam Tugayı'nın üstlendiği ve internette link verdiği sitedeki bilgilerin gerçeği yansıtmadığını düşünüyor. www.turkintikamtugayi.8m.com sitesinde verilen fotoğrafları inceleyen polis, resimlerdeki düzenek, telsiz markasından yola çıkarak PKK'nın daha önce de bu tür malzemeleri kullandığını tespit etti. Polis, TİT'in adını kullanarak birilerinin basit internet sayfası kurguladığına inanıyor. Polis, TİT adına düzenlenen İnternet adresini PKK'ya yakınlığı ile bilinen Firtnews.com.'un duyurmasını ilginç buluyor.

Polis ayrıca, internette özellikle msn yoluyla gönderilen linkin internet sitesi yapısına uygun olmadığını, olayı 'örtbas' etmek isteyen PKK sempatizanları tarafından sanal ortama gönderilmiş olabileceğini vurguluyor. Uzman gözüyle www.turkintikamtugayi.8m.com Bu sitenin alan adının uzantısında yer alan (8m.com), internet üzerinden ücretsiz site hazırla ve yayınlama hizmeti veren freeservers adlı bir şirkete ait. 8m.com uzantılı bir site oluşturabilmek için 10 dakika gibi kısa bir süre yeterli. Site oluşturmaya karar verdikten sonra internete bağlanıp aşamaları adım adım takip ederek kendi sitenizi oluşturabilirsiniz. Çok detaylı bir web bilgisine gerek duyulmadan basit adımlarla kurulabilen internet sitesine kendi hazırladığınız yazı ve fotoğrafları da kolayca ekleyebiliyorsunuz. Herhangi bir resmi prosedür gerektirmediği için kötü amaçlı kullanımlara sıkça rastlanmakta. Bu şirket 4t.com, 8m.com'un yanı sıra 8m.net, 8k.com, s5.com, 4mg.com, freeservers.com, freehosting.net gibi uzantılarla da ücretsiz internet yayını hizmeti veriyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious