Diyarbakır'daki patlamada yaralı sayısı 7'ye çıktı

  • Giriş : 15.06.2007 / 12:51:00

Diyarbakır'da meydana gelen patlamada yaralı sayısının 7'ye yükseldiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, yaptığı yazılı açıklamada, Ofis Semti Gevran Caddesinde yol kenarına konulan bombanın patlaması sonucu 1'i askeri personel olmak üzere 7 kişinin çeşitli yerlerinden yaralandığını belirtti.

Patlayıcı maddenin, sepetli bisikletin arka tekerleği üzerine konulmuş, 30-40 gazete içerisine gizlenmiş şekilde yerleştirilmiş parça tesirli boru tipi bomba olduğunun tespit edildiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

''İlk belirlemelere göre askeri personel Kıdemli Üstçavuş Fatih Kara ile Şaban İlkören, Servet Şengül, Mesut Karadoğan, Metin Çınar, Sadun Çiftçi ve Birsen Kalaylı isimli vatandaşlarımız yaralanmıştır.

Patlama sonucu yaralanan vatandaşlarımızdan Sadun Çiftçi ve Mesut Karadoğan, Devlet Hastanesinde ayakta tedavileri yapılarak taburcu edilmiş, diğer vatandaşlarımızın ise tedavileri Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi, Askeri Hastane ve Devlet Hastanesinde devam etmektedir. Yaralılarda hayati tehlike arz eden bir durum bulunmamaktadır.''

Kavak, açıklamasında, olayla ilgili soruşturma ve incelemelerin çok yönlü olarak yürütüldüğünü, şuanda gözaltına alınmış bir şüphelinin bulunmadığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious