Diyarbakır'ı karıştıran DTP'liler tutuklandı

Diyarbakır'ı karıştıran DTP'liler tutuklandı.12432
  • Giriş : 18.07.2008 / 20:11:00

Diyarbakır'da, Öcalan'ın saçlarının kazıtıldığı iddiasıyla DTP tarafından protesto amaçlı yapılan basın açıklamasının ardından çıkan olaylarda gözaltına alınan 11 kişiden 6'sı tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın saçlarının kazıtıldığı iddiasıyla 14 Temmuz'da Koşuyolu Parkı'nda DTP'li Milletvekilleri ve Belediye Başkalarının katılımı ile protesto amaçlı bir basın açıklaması düzenlenmişti.

Basın açıklaması sonrasında çıkan olaylarda gözaltına alınan 7'si çocuk 11 kişi Cumhuriyet Savcılığı'na çıkarıldı. Savcılıkta ifadeleri alınan 11 kişiden 4'ü serbest bırakılırken, 7 kişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Yapılan yargılama sonucunda M.E., A.N., J.Y., H.H.A., M.Z.Y. ve ismi öğrenilemeyen bir kişi, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet ettikleri gerekçesiyle tutuklanırken, A.D. isimli çocuk ise kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Öte yandan basın açıklamasının ardından Türk bayrağını indirdiği ileri sürülen 3 kişiden 2'si dün İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından yakalanırken, kimliği tespit edilen 1 şüphelinin ise arandığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*