Diyarbakır'ın ilk travestisi öldürüldü

Diyarbakır'ın ilk travestisi öldürüldü.11923
  • Giriş : 30.12.2008 / 23:00:00

'Kız' Şaban Diyarbakır'da yaşayan bir travestiydi. Önceki gün birine küfretti. O küfür Şaban'ın sonunu getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır'da 'Kız Şaban' olarak bilinen travesti Şaban Çelen ve evlatlağı Ali Yavuz'un 40 YTL için öldürüldüğü ortaya çıktı. Katilin bir travesti olan Kız Şaban'ın "borcunu getiremezsen karını getir" sözünden alınmış...

KIZ ŞABAN TEFECİLİK YAPIYORDU

Diyarbakır'da tefecilik yapan kız Şaban katil zanlılarına yüzde 10 faizle 1'er milyar borç vermişti. Zanlılar Kız Şaban'a faiz tutarının bir bölümü olan 40 YTL'yi eksik verdikleri için aralarında tartışma çıktığını, Kız Şaban'ın "Para getirmezsen, karını getir" dediği Mehmet Karabulut tarafından tabanca ile öldürüldüğü ortaya çıktı. Evlatlık olarak yanında kalan Ali Yavuz'u ise diğer zanlılar Mehmet Emin Fidan ve Abdulbaki Yıldırım'ın öldürdüğü belirlendi.

KATİLİNİN ADINI BAĞIRMIŞ

Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi Mardinkapı semtinde yaşayan travesti Şaban Çelen ile evlatlığı Ali Yavuz'un öldürülmesi olayına karışan zanlılar Cinayet masası dedektiflerinin sıkı çalışması sonucu yakalandı. Kız Şaban'ın komşularının bilgisine başvuran polis olay gecesi Kız Şaban olarak bilinen
Şaban Çelen'in "Emin" diye bağırmasının duyulduğunu öğrenen polis harekete geçti.

40 LİRAYI GETİREMEZSEN KARINI GETİR

Cinayet masası dedektifleri yaptıkları baskınlar sonucu Mehmet Emin Fidan,
Mehmet Karabulut ve Abdulbaki Yıldırım'ı yakaladı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet bürosunda sorgulanan Mehmet Karabulut, "Bana bir milyar borç vermişti. Yüzde 10 faizle. Borcumun son taksidini götürdüm. 150 YTL vermem gerekiyordu ancak 40 YTL'min eksik olduğunu söyledim. ( Tamam sonra getir, getirmezsen karını getir ) dedi. Sinirlerime hakim olamadım ve vurdum" dedi.

EVLATLIĞINI DA DİĞERLERİ BIÇAKLAMIŞ

Kız Şaban'ın evlatlığı Ali Yavuz'un ise tartışma sonrası eve geldiği belirlendi. Olay başlarken eve gelen Ali Yavuz'u da Mehmet Emin Fidan ve Abdulbaki Yıldırım'dan birinin bıçakla vurduğu, ancak ikisinin de "Ben Vurdum" dediği öğrenildi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekiplerince yapılan çalışmalar
sonucu gözaltına alınan 3 şahıs sorgularının ardından Diyarbakır adliyesine
getirildi. Şahısların adliyeye çıkarılırken çelek yelek giydirildiği dikkat çekti. Olay karışan ve ismi açıklanmayan 4'ncü şahıs aranıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*