Diyarbakırlılar'a 'geçmiş olsun' ziyareti

  • Giriş : 16.09.2006 / 00:00:00

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış Diyarbakır'daki patlamada hayatını kaybedenlerin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mardin'deki temasların ardından Diyarbakır'a gelen Elkatmış, AK Parti İl Başkanı Abdurahman Kurt ile birlikte Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yatan hastaları ziyaret etti. Bombalı saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin ve yaralıların ailelerine her türlü yardımın yapılacağını belirten Elkatmış, terörle hiçbir yere varılamayacağının altını çizdi. Elkatmış'a Şanlıurfa Milletvekili Atilla Maraş ve kurul üyeleri eşlik etti.

Bağlar semtinde bulunan Marangoz ailesini ziyaret eden kurul, patlamada hayatını kaybeden 14 yaşındaki Hasan Marangoz'un babası Burhan Marangoz'a başsağlığı diledi.

Taziye çıkışında açıklamalarda bulunan Elkatmış, terörle hiçbir yere varılamayacağını belirterek, "Öncelikle Diyarbakır halkımıza geçmiş olsun diyorum. Hastanedeki yaralıları ziyaret ettik. Yaralılara acil şifalar, ölen kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bombalı saldırı sonucu ölen ya da yaralananların ailelerine, maddi ve manevi her türlü yardım yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

Olayın en kısa zamanda açığa çıkarılması için her türlü çalışmanın yapıldığını anlatan Elkatmış, "Bu olayı yapanlar her kimse mutlaka bulunup, gerekli şekilde yargılanarak cezalarını çekecektir. Dileğimiz bundan sonra böyle olaylar olmasın. Herkes huzur içerisinde yaşasın. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen, içerde ve dışarıda birçok hain insanlar var. Biz millet olarak soğukkanlılıkla yolumuza devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious