Diyarbakırspor'da deprem!

Diyarbakırspor'da deprem!.11505
  • Giriş : 06.11.2007 / 21:13:00
  • Güncelleme : 06.11.2007 / 21:15:25

Diyarbakırspor'un teknik heyeti istifa etti, bazı futbolcular ise kenti terk etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Diyarbakırspor'da yaşanan maddi kriz nedeniyle Teknik Direktör Murat Yiğiter ve yardımcısı Mehmet Budak, düzenledikleri basın toplantısında istifa ettiklerini açıkladı. Yiğiter, ekip halinde istifa kararı aldıklarını belirterek, "Sezon sonuna kadar devam etmek isterdik. Ancak, futbolculara karşı bizler de mahcup olmaya başladık. Maddi açıdan kötü günler geçiren Diyarbakırspor, futbolculara alacaklarını ödeyemez duruma geldi. Birilerinin çıkıp Diyarbakırspor'u sahiplenmesi gerekiyor. Amacımız, Diyarbakırspor'a zarar vermek değildir. Diyarbakırspor taraftarının bugüne kadar bize göstermiş olduğu teveccühten dolayı teşekkür ederiz. Bir kusurumuz olduysa bizleri affetsinler" dedi.

Kenti terk eden futbolculardan kaptan Serkan Özsoy da verilen sözlerin yerine getirilmediğini ve kimsenin kendilerini ciddiye almadığını belirterek, "Ailesini geçindiren futbolcular ve personeller var. Kredi kartı borçlarımız artmaya başladı. Ödeyemeyecek duruma geldik. Peşinatlarımız ödenmediği takdirde kente dönmeyeceğiz" dedi.

Diyarbakırspor'da yaşanan bu gelişmeler üzerine Beden Terbiyesi İl Müdürü, Kulüp Başkanı İslam Çetin ve Diyarbakırspor Yönetim Kurulu üyeleri Vali Hüseyin Avni Mutlu ile soruna çözüm bulmak amacıyla toplantı düzenledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious