Diyarbakırspor'da Sağlam depremi

Diyarbakırspor'da Sağlam depremi.12870
  • Giriş : 07.07.2009 / 16:59:00

Diyarbakırspor'un yeni sezon için anlaştığı teknik direktör Nurullah Sağlam, istifa ettiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Nurullah Sağlam, kendi internet sitesinde şu açıklamada bulundu:
"Son haberimde olduğu gibi Diyarbakırspor'la anlaşmıştım. 27 Haziran 2009 tarihinde Diyarbakırspor Yönetim Kurulu ile ilk görüşmemi yaptım. Oluşturulması gereken şartları kendilerine ilettim.

29 Haziran 2009 tarihinde beni arayarak bu şartları gercekleştirdiklerini tarafıma ilettiler ve karşılıklı bir prensip anlaşmasına vardık. Çok sayıda yerli ve yabancı oyuncu (geçen seneki oyuncularımız dahil) ile yönetim kurulu ve sportif direktörümüz sayın Mehmet Budakın ile birlikte prensip anlaşmasına vardık. Ancak oyunculara taahhüt ettiğimiz sürede sorumluluklarımızı yerine getiremedik. Oyunculardan bazıları özellikle yabancılar, haklı olarak anlaşmaları bozdular. Uzayan bu süreçte kampı 2 defa olmak üzere 1'er gün ileri ertelemek zorunda kaldım. Takdir edersiniz ki, bütün takımların sezonu açtığı anda bizim hala ekonomik sorunların üstesinden gelmekle zaman kaybetmemiz en büyük sıkıntımızdı. Kısacası bana vaadedilen şartlarla, sunulan olanakların birbiriyle çok tezat olması, Diyarbakırspor'da arzu ettiğim başarıyı yakalama arzumu ve inancımı sarstı.

Bu şartlar altında çok takdir ettiğim Diyarbakır halkının gözünde ve gönlünde uzun yıllar sonra Diyarbakır'a gelip başarısız olan teknik adam olarak anılmak istememem, bu kararı almama neden oldu. Bu süre zarfı içerisinde tanıdığım sayın Çetin Sümer ve yönetim kurulunun iyi niyetinden asla şüphe etmedim. Gerçekten bu zorlukların üstesinden gelmek için tüm olanaklarını seferber etme uğraşlarını yürekten takdir ettim. Ama onların da bu kısa dönem içerisinde gösterdiği çaba bu sorunların üstesinden gelinmesine olanak sağlamadı. Tüm Diyarbakır halkından özür diliyor ve aflarına sığınıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*