Diyeti bırakan 3 yaşındaki Muhammet 27 kilo oldu

Diyeti bırakan 3 yaşındaki Muhammet 27 kilo oldu.6067
  • Giriş : 29.12.2007 / 13:54:00
  • Güncelleme : 29.12.2007 / 13:56:34

Van'ın Muradiye ilçesinde 1 yaşındayken 20 kilogram ağırlığında olan küçük Muhammet, verilen diyet programını yarım bırakınca 27 kilograma ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlçenin Yavuz Selim Mahallesi'nde yaşayan 5 çocuklu Mahmut ve Müslüme Polat çiftinin en küçük çocukları 3 yaşındaki Muhammet, her geçen gün artan kiloları nedeniyle zor günler yaşıyor.

Baba Mahmut Polat, gazetecilere yaptığı açıklamada, 4 kilogram ağırlığında dünyaya gelen oğlunun 1 yaşında 20 kilograma ulaştığını anımsatarak, İstanbul'da 5-6 ay süresince tedavi altına alınan, ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle diyet programını yarıda bırakarak ilçeye dönmek zorunda kalan oğlunun 2 yıl içinde 27 kilograma ulaştığını söyledi.

Diyet programındaki gıda maddelerini alamadıkları için Muhammet'in her geçen gün kilo almaya başladığını anlatan baba Polat, aşırı kiloları nedeniyle oğlunun yürümekte ve konuşmakta güçlük çektiğini ifade etti.

Kaymakamlık tarafından kendilerine yardım yapıldığını, ancak bunun yeterli olmadığını vurgulayan Polat, hayırsever vatandaşlardan oğlunun tedavisinin yapılabilmesi için yardım beklediklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious