Dizi karakterine özenirken ölüyordu

Dizi karakterine özenirken ölüyordu.9315
  • Giriş : 16.04.2009 / 16:27:00

"Nana" gibi iksir içip ortadan kaybolmaya çalışan çocuk, hastanelik oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'nın Karacabey İlçesi'nde bir televizyon kanalında gösterilen dizideki karaktere özenen 5 yaşındaki kız çocuğu, dizideki gibi kaybolabilmek için bir şişe şurup içinde hastanelik oldu.

5 yaşındaki kız çocuğu B.S., annesi Nur S.'nin mutfakta olduğu sırada, oturma odasında "Bez Bebek" adlı diziyi izlerken, Nana adlı dizi karakterinin iksir içerek kaybolmasından etkilenerek odada bulunan bir şişe ateş düşürücü şurubu iksir diye kafasına dikti. Kısa bir süre sonra anne Nur S., hiç sesi çıkmadığı için kızı B.S.'yi kontrol etmek amacıyla odaya girdiğinde kızını koltukların arkasında elinde boş şurup şişesiyle buldu.

Anne Nur S., şurubu içip içmediğini sorduğu kızının "Ben Nana gibi olacağım. Onun gibi iksir yaptım, içtim ve ben de kaybolacağım'' demesi üzerine hemen eşi Cemil S.'ye haber verdi. Bunun üzerine eve gelen baba Cemil S. ve anne Nur S. kızları B.S.'yi Karacabey Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan kontrollerin ardından 5 yaşındaki B.S. hemen ambulansla Bursa Dört Çelik Çocuk Hastanesi'ne sevk edildi. Üç gün boyunca tedavi altında tutulan ve serum takılan küçük kız, durumunun iyiye gitmesi sonucu taburcu edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*