Dizi oyunucularına 10 yıl hapis istendi

Dizi oyunucularına 10 yıl hapis istendi.11309
  • Giriş : 19.03.2008 / 21:30:00

Oyuncular Seda Akman ile Durul Bazan'ın da aralarında bulunduğu 15 kişinin, uyuşturucu madde ticareti ve kullanımına ilişkin yargılanmalarına devam edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Özkan Ok, Coşkun Kalyoncu, Ercan Türkkan ve Ergün Türkkan katıldı.

Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı Nuri Ahmet Saraç, Özkan Ok liderliğinde bir araya gelen sanıkların, Coşkun Kalyoncu, Ahmet Genç, Ercan Türkkan ve Ergün Türkkan aracılığıyla uyuşturucu ticareti yaptıklarını ifade etti.

Mütalaada, aralarında Seda Akman ve Durul Bazan'ın da bulunduğu diğer sanıkların da ''toplu olarak arkadaş gruplarıyla bir araya gelip, 10-15 paketlik kokain ısmarlayarak kokain partileri düzenledikleri ve uyuşturucu madde kullanılmasını kolaylaştırdıkları'' ifade edildi.

Tutuklu sanıklardan Özkan Ok'un, ''suç işlemek için örgüt kurmak'' ve ''uyuşturucu madde ticareti yapmak'' suçlarından 13 yıldan 39 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenen mütalaada, Coşkun Kalyoncu, Ercan Türkkan ve Ergün Türkkan'ın da ''suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak'', ''uyuşturucu madde ticareti yapmak'' ve ''uyuşturucu satın almak'' suçlarından 13 yıldan 38'er yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
Savcı mütalaasında, oyuncular Seda Akman ve Durul Bazan'ın da aralarında bulunduğu diğer 11 sanığın ise ''suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak'', ''kullanmak için uyuşturucu satın almak'' ve ''uyuşturucu maddelerin kullanımını kolaylaştırmak'' suçlarından 4 yıldan 10'ar yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

Duruşma, esas hakkındaki savunmaların hazırlanması için ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious