Dizilerde ücret değil, dakika düşsün

Dizilerde ücret değil, dakika düşsün.7582
  • Giriş : 25.11.2008 / 09:45:00

Kadir İnanır televizyonların dizi fiyatlarını ve oyuncu ücretlerini indirme isteğine 'Fiyat değil dakika düşsün' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TRT ekranlarında yayınlanan 'İpsiz Recep' dizisi çekimleri için Düzce'ye gelen Kadir İnanır 40'ıncı sanat yılını kentte kutladı. Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) tarafından 'Altın Objektif Ödülü'ne de layık görülen sanatçı, dizi ekibiyle birlikte kendisi için düzenlenen törene katıldı. Ölene kadar sinemaya devam edeceğini söyleyen İnanır, 'İpsiz Recep'in dramatik bir kurgu olmadığına dikkat çekti.

DİZİ FİYATIYLA İKİ FABRİKA ALINIR

Ünlü sanatçı 'Filmimiz çok büyük bir prodüksiyon. Bunun yarısıyla normal bir dizi çekilir. Bugünkü sıkışan ekonomide iki tane orta ölçekli fabrika hemen alabilirsiniz' dedi. Televizyonların dizi fiyatlarını aşağı çekme isteğine tepki gösteren İnanır 'Bunlar timsah gözyaşları. Vahşileşince böyle durumlar olur. Bence kapitalizmin küçük oyunlarından bir tanesi' yorumu yaptı.

TİCARETHANE DEĞİLİZ

Krizi fırsat bilenlerin mağdur rolü oynadığını vurgulayan sanatçı şöyle konuştu: Fırsat bu fırsat deyip kapitalizmin işlemi yapılıyor. Fiyat yerine dakikayı düşürsün, fiyatı artırsın. Hep kar amaçlı yapılırsa işler bir ticarethaneye dönüşürse, bu yaşadığımız gerçekler kaçınılmaz olur.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*