Dizilerden dizi beğenin

Dizilerden dizi beğenin .10367
  • Giriş : 15.08.2007 / 14:06:00
  • Güncelleme : 15.08.2007 / 14:17:49

Yeni sezonda dört televizyon kanalında yepyeni 22 tane dizi izleyici ile buluşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'de reyting pastasından her dönem aslan payını alan ulusal TV kanallarının eylül ayında başlayacak yeni yayın dönemi prototipleri şu günlerde son şeklini alıyor. Televizyon kanallarının dizi yapımcıları ve oyuncularıyla yaptığı anlaşmalar da gösteriyor ki, yeni yayın döneminde dizi tutkunları yine zorlanacak. Çünkü Kanal D, atv, Show TV ve Star TV, bu yayın döneminde de "dizi arkası dizi"yle seyirci toplayıp reyting pastasından pay kapmaya çalışacak.
Yaz başında 15 diziyi bitiren TV'lerin "yaz dizi"lerinden yeni yayın döneminde devam edeceklerin sayısı çok az. O nedenle de TV yöneticileri, yaz başında tatile çıkardıkları yüksek reytingli dizilerinin yanı sıra cepheye yeni dizilerini de sürüp reyting savaşından kârlı çıkmanın peşinde.
Yeni yayın döneminde devam ettirilecek eski dizileri, "yaz dizileri"ni, arenaya sürecekleri yeni dizilerini öğrenmek için Kanal D, atv, Star TV ve Show TV yöneticileriyle konuştum.
Dört ulusal kanalın yeni yayın döneminde ekrana getireceği dizi sayısı 43. Üstelik bu dizilerin 22'si yeni... Kimisinin çekimleri başladı, bazılarının kanalı, yapımcısı belli ama cast çalışmaları henüz bitmedi. Dört kanalın gündeminde başka dizi projeleri de var. Onlar da eylülde başlayacak yeni yayın döneminde ekrana gelecek yeni dizilerden "reyting kurbanı" olacakların yerine ekrana getirilecek.

Kanal D'de 12 dizi

Yaz başında tatile çıkan dizilerinden "Yaprak Dökümü", "Elveda Derken", "Binbir Gece" ile "Arka Sokaklar", yaz dizilerinden "Genco", "Zoraki Koca" ve "Kavak Yelleri"ni devam ettirecek Kanal D'nin beş önemli yeni projesi şöyle:
Bıçak Sırtı: Yapımcılığını TMC'nin üstlendiÇi dizinin başrollerinde Nejat İşler, Fikret Kuşkan, Mehmet Günsür ve Vildan Atasever gibi ünlüler var. Dizi son Osmanlıların sürgün acılarını anlatacak.
Kartal Yuvası: Yapımcılığını TMC'nin üstlendiÇi dizinin başrol erkek oyuncusu Erkan Petekkaya. Ona Bahar Kerimoğlu ve Beste Bereket eşlik edecek.
Menekşe: Ay Yapım'ın çektiği dizinin oyuncuları Kıvanç Tatlıtuğ ile Sedef Avcı. Dizinin çekimleri Almanya'da başladı.
Annem: Gold Film'in dizisinde Talat Bulut, Vahide Gördüm, İlhan Şeşen, Ali Erkazan ve Seda Akman oynuyor.
Asi: Tomris GiritlioÇlu'nun projesi Antakya'da çekilecek. Başrol oyuncuları Tuba Büyüküstün ile Murat Yıldırım. Dizide Çetin Tekindor'un da oynaması söz konusu. Dizi Asi nehri gibi aksi bir kızın aşkını ekrana taşıyacak.

Star TV'de 11 dizi

Mevcut dizilerinden "Köprü", "Acemi Cadı", "İki Aile", "Benden Baba Olmaz" ve "Zeliha'nın Gözleri"ni Eylül'de de ekrana getirecek Star TV'nin yeni dizilerine gelince:
Vazgeç Gönlüm: Gold Film'in yapımcılığını üstlendiÇi dizinin başrolünde "Mutluluk" filmindeki performansıyla dikkatleri üzerine çeken Murat Han ile "Ihlamurlar Altındağ dizisinde "Feride"yi oynayan İrem AltuÇ var.
Leylan: "Kaybolan Yıllar"ın yapımcısı Sergin Akyaz'ın dizisinde başrolleri Sinem Öztufan, Saydam Yeniay, Sermin Hürmeriç, Fulya Özcan Ündüz paylaşacak. Dizinin çekimleri Kars'ta yapılıyor.
Fedai: D Productions yapımı dizide Seda Sayan ve Tamer Karadağlı oynayacak. Dizide Sayan, ünlü bir şarkıcıyı, Karadağlı da onun korumasını canlandıracak.
Tatlı İntikam: Süreç Film'in dizisinde başrolde Davut GüloÇlu ile Ebru Akel var.
Sevgili ÖÇretmenim: Yağmur Ajans'ın çekeceği dizinin başrolü içinYavuz Bingöl düşünüldü. Ama Bingöl "Eşref Saati"ni seçti.
Sır Gibi: FM Yapım'ın çekeceği aşk dizisinin senaristi, yönetmeni belli ama castı henüz oluşmadı.

Show TV'de 11 dizi

"Kurtlar Vadisi Pusu", "Doktorlar" ve "Ezo Gelin" ile yazın iyi iş yapan dizilerinden "Hepsi 1"i devam ettirecek Show TV'de de iddialı yeni diziler var.
Fikrimin İnce Gülü: Medyapım'ın dizisinde Aydan Şener ile Kenan Işık, yıllar sonra aşklarının filizlendiği kasabada yeniden bir araya gelen iki âşığı canlandırıyor.
Eşref Saati: "Kurtlar Vadisi" dışında dizi tutturma konusunda şeytanın bacağını bir türlü kıramayan Pana Film'in çekeceği dizi "Ekmek Teknesi" gibi bir mahalle hikâyesi. Yetkin Dikinciler, Yavuz Bingöl ve Dolunay Soysert'in oynayacağı diziyi Hasan Kaçan ve "Ekmek Teknesi"nin senaristleri yazacak.
Dudaktan Kalbe: Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı eserini günümüze uyarlayan Ay Yapım, Aslı Tandoğan ile Burak Hakkı'ya rol verdi. Çekimler Büyükada'da başladı.
Pusat: Osman Sınav, "Acı Hayat"ın yerine bu kez bir boksörün hayatını anlatan bir dizi yapacak. Dizide Haluk Piyes, Yasemin Balık, Emin Boztepe ve Tarık Solak rol alacak.
Kuzey Rüzgârı: Kabadayıların dünyasını ekrana taşıyacak dizinin başrol oyuncuları Kadir İnanır ile Oktay Kaynarca.
OÇlum İçin: Onlarca Türk filminde çocukları için saçını süpürge eden kadını oynayan Fatma Girik, Pastel Film'in dizisinde aynı eylemi bu kez Emrah için yapacak.
Fadime: Erler Filmin'in dizisinde başrolü de Füsun Demirel üstleniyor.

atv'de 9 dizi

atv, "Sıla", "Selena", "Hatırla Sevgili", "Avrupa Yakası" ve "Yersiz Yurtsuz"un yeni bölümlerini yeni yayın döneminde de ekrana getirecek. Kanalın yeni dizileri ise şunlar:
Elveda Rumeli: Serdar Akar ile Tarkan Karlıdağ'ın Makedonya'da çektiği dönem dizisinde Makedon oyuncuların yanı sıra Hande Subaşı, Erdal Özyağcılar ve Şebnem Sönmez de var.
Fesuphanallah: Pana Film, Show TV ile birlikte bir "mahalle dizisi" de atv için çekiyor. Bu dizide Kadir Çöpdemir ile Ayşen Gruda gibi isimler rol alıyor.
Kanun Namına: FM Yapım'ın dizisi Ahmet Ümit'in roman kahramanı "Komiser Nevzat"ın maceralarını ekrana taşıyacak. Dizide Altan Erkekli, Pamir Pekin ve Ahu Yağtu rol alacak.
Sessiz Gemiler: Yağmur Ajans'ın çekeceği diziyi, Filiz Kaynak yönetecek. Beş çocuk sahibi çiftin, Bozcaada'da her bayram boş yere çocuklarının yolunu beklemesini ve ardından yaşanacak dramı ekrana taşıyacak dizinin başrol oyuncusu Savaş Dinçel...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious