Dmitriy Medvedev'in portrelerinin yok satıyor

Dmitriy Medvedev'in portrelerinin yok satıyor.16614
  • Giriş : 01.03.2008 / 13:21:00

The Moscow Times gazetesi, 2 Mart Devlet Başkanı seçimlerinde kazanması kesin gözüyle bakılan Dmitriy Medvedev'in portrelerinin yok sattığını yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in geçtiğimiz aralık ayında "Halefim Medvedev" dedikten sonra bürokrat ve iş adamlarının Medvedev'in resimlerine büyük ilgi göstermeye başladığını yazan gazete, mağaza sahibi Vladimir Tyshko'nun satışlar için yeni devlet başkanının portrelerini hazırladığını ifade etti. Ülke genelinde on binlerce ofisin duvarlarında asılı olan Putin'in resimleri Medvedev'in resimleriyle değişecek.

Portre satıcıları okullarda, devlet ofislerinde ve halkın yoğunlukta bulunduğu yerlerde lider resmini asmak Sovyet geleneğine dayalı olduğunu kaydediyor. Tyshko yaptığı değerlendirmede, "Medvedev'in halef olarak adlandırdığı andan itibaren Medvedev'in çerçeveli resimlerin satışlarının patladığını söyledi. Öyle ki son bir ayda Medvedev resmine olan talep, Putin resmine olan talebi bile geçti." dedi.

Daha önce resim satışlarda Putin'in lider olduğunu anlatan Tyshko, "Seçimler ile birlikte alıcıların yüzde 70'i Medvedev'in resmini istiyor, yüzde 30'u ise Putin'in resmini." değerlendirmesi yaptı. Tyshko'ya ait internet mağazasında www.vRamke.ru'da 1.2 metre yüksekliğinde Medvedev'in resmi satılıyor. Tyshko resim için 20,000 ruble (800 dolar) istiyor. Medvedev'in en küçük boyuttaki resmi ise 3 bin ruble civarında. Putin ile birlikte devlet başkanı resmilerinin yer aldığı çerçeveli fotoğraflar, saatler, kilimler, matroşkalar küçük bir sanay kolu oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious