Doçente 'chat' kurşunu

  • Giriş : 18.12.2006 / 00:00:00

Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. H.D (40), internette chat yaparken tanıştığı evli 3 çocuk annesi kadının eşi N.E (36). tarafından önce dövüldü, ardından da tabancayla dizinden vuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

4 çocuk babası öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. H.D., 5 yıl önce chat sırasında tanıştığı 3 çocuk annesi 35 yaşındaki E.E. ile bir süre sanal ortamda sohbetini sürdürdü. Taraflar birbirlerine adres ve telefonlarını verdi. İddiaya göre Yrd.Doç.Dr. H.D., E.E.’nin Konya Selçuklu’da bulunan tuhafiye dükkanına alışveriş bahanesiyle sık sık gidip gelmeye başladı. Kadının rahatsız olup durumu eşi N.E.’ye söylemesi üzerine, çift H.D.’yle görüşerek bir daha kendilerini rahatsız etmemesini istedi. Ancak Yrd.Doç.Dr. H.D. kadını izlemeyi sürdürdü.

Önce inkar sonra itiraf

Bunun üzerine kadının eşi, geçen 8 Aralık günü sokak ortasında yakaladığı öğretim üyesini önce dövdü, ardından silahla bacağından vurarak yaraladı. H.D. polisteki ifadesinde, önce trafikte seyir halinde iken bilmediği bir araçtan /_newsimages/2612092.jpgsıkılan kurşunla vurulduğunu söyledi ancak daha sonra gerçeği itiraf etti. H.D., DHA muhabirine ise "Olay namus değil, tamamen alacak verecek meselesidir" açıklamasını yaptı. H.D.’nin sol dizindeki kurşun çıkarıldı. Kadının eşi N.E. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıkarıldı.

Eşim vurdu

E.E., doçentin kendisine "Sana benzediği için bir kız öğrenciye yüksek not verdim" dediğini söyledi. Çocuklarının psikolojisinin bozulduğunu belirten E.E. "Eşim dükkanımızın önünde yakalayıp dövdü. sonra da silahla ateş etti" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious