Doçentler birbirine girdi

  • Giriş : 03.10.2006 / 00:00:00

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalında görevli iki doçent doktor, poliklinikte, ultrason cihazını kullanma konusunda çıkan kavgada birbirini darp etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tartışmanın büyümesi üzerine, iki öğretim üyesinin birbirini darp ettiği öne sürüldü. Bunun üzerine Şehit Ali Yüce Polis Karakolu ekipleri tarafından ifadeleri alınan öğretim üyelerinin daha sonra serbest bırakıldığı, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Doç. Dr. Bülent Duran, poliklinikte hasta muayene ederken meslektaşı Doç. Dr. Yanık'ın kendisine fiili saldırıda bulunduğunu ve kendisini boğmaya kalkıştığını iddia etti. Doç. Dr. Duran, Yanık'tan şikayetçi olduğunu ve konunun adli makamlara intikal ettiğini söyledi.

Doç. Dr. Ali Yanık ise devlet memuru olduğu için bu konuda açıklama yapamayacağını belirterek, ancak iddianın gerçeği yansıtmadığını savundu.

CÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Okay Bulut ise olayın kendilerine intikal etmesinin ardından soruşturma başlattıklarını, konu hakkında resmi işlem devam ettiği için bilgilendirme yapamayacaklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious