Doğa, sağlık sunuyor

Doğa, sağlık sunuyor.8079
  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

Modern yöntemlerle elde edilen bitki özleri her derde deva.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu çerçevede, adını mutlaka bir yerlerden duyduğumuz pek çok bitkinin aslında ne hünerleri olduğuna dair bilgiler var. Siroz'un tedavisinde kullanılması önerilen saf bitki özleri ve doğal karışımlar de denenmesi gereken farklı bir yol.

Karaciğerinizin önemini biliyor musunuz? Karın boşluğunun sağ üst kısmında yer alan karaciğer, kan dolaşımı için adeta "filtre" görevini yapıyor. Vücudumuzun artığı bazı basit maddeler, böbrekler yardımıyla dışarı atılıyor. Fakat diğer atıkları ise karaciğer temizliyor. Karaciğer, metabolizmanın bazı atıkları için, filtre görevinin yanı sıra, vücudun en önemli enerji kaynağı olan glikozu da üretiyor.

Vücuttaki tüm organlar karaciğer ile bağlantılı. Bu organımızın kendi kendisini tamir etme yeteneği de var. Bir kısmı tahrip olsa, kalan diğer hücreler hemen çoğalarak eksik kısmı tamamlıyor. Organ, kendi kendisini onarırken, ölen ve zedelenen hücrelerini ortamdan uzaklaştırıyor ve yerine yenilerini koyuyor. Böyle mükemmel olan mekanizmamız, iyi bakılmadığında hastalanıyor elbette. Örneğin siroz, karaciğerin kronik bir hastalığı… Çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir, ama hücre temelinde hastalığın oluşum süreci hep aynı. Karaciğer sirozunun, kalıtsal yatkınlık dışında birçok nedeni var. Alkolizm de bunlardan biri.

Yapılabilecek doğal çözümler var

Siroz, gerçekten önemli bir organın hastalığı… Herbalist Tarkan Güveloğlu, bu konuda bitkisel ürünlerin önemine değiniyor. Bitki özleri kokteylleri sayesinde sirozla mücadele edenlerin varlığından söz ediyor. "Eğer yakınlarınızdan birisi siroz ise ve umutsuzsa bir de alternatif yolları denemesini öneririm" diyor. O'na göre doğal sağlık, yabana atılacak bir şey değil.

"Tanrı’nın Eczanesinden bize verilen bilgileri derleyip, onların şifa veren yönlerini ortaya çıkarıp, yine insanlara hediye ediyoruz" şeklinde konuşuyor. "Yüzyıllardan bu yana drogların ve doğal şurupların şifada kullanımı bugüne kadar gelmiş ve özellikle yaygınlaşmışsa insanların bir bildiği var demek ki" diye konuşuyor.

Bitkilerin sirozda kullanımı

Antik dönemlerde uygulanan doğal bitkilerle sağaltımın, günümüzde de giderek yaygınlaşmaya başlamasının buna benzer birçok nedeni var. Günümüzde artık birçok alanda doğal olana yönlenme olması da etkileyici. İnsanlar, aynı zamanda birbirinden de bunları duyduğunda, bu yöntemler süratle yayılıyor. Örneğin birçok markette doğal bitkilerden oluşan ürünlerin standı bulunuyor. Bitki yağları ve bitki çayları neredeyse bütün alışveriş merkezlerinde yer alıyor. Güveloğlu sirozla ilgili olarak sözlerine şunları ekliyor. ”Siroz veya buna benzer diğer hastalıklar bir kaç bitki kaynatılarak iyileşecek kadar basit bir hastalık değildir. İşin sırrı, modern yöntemlerle elde edilen saf bitki özlerinin doğru ve yeninde kullanımıdır”.

Herbalist Güveloğlu, kendisine başvuranlara doğal eczanenin içerisinde bulunan onca ilacın hangi rahatsızlığa daha iyi geleceğini anlatıyor. Bu çerçevede, adını mutlaka bir yerlerden duyduğumuz pek çok bitkinin aslında ne hünerleri olduğuna dair bilgiler veriyor. Siroz'a karşı kullanılmasını önerdiği bitki özleri de, ona göre denenmesi gereken farklı bir yol.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious