Doğal gaz zammına tepki

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova, doğal gaza yapılan zamma tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yeşilova, yazılı açıklamasında, konutlarda kullanılan doğal gaza yüzde 5.8, sanayi doğal gazına ise yüzde 5.4 oranında zam yapılmasına tepki gösterdi.

Türkiye'de kaçak kullanılan elektriğin faturası nasıl reel sektör ve kurallara uyan vatandaşa çıkarılıyorsa, idare tarafından tahsil edilemeyen doğal gaz faturaları ile resmi kurum ve kuruluşların borçlarının da sanayici ve vatandaştan alındığına işaret eden Yeşilova, şunları kaydetti:

“Dövizin düşük bir seyir izlediği, dünya piyasasındaki petrol fiyatları ve doğal gaz fiyatlarının düşük olduğu bugünlerde basınımızın da parmak bastığı, hesapsızca yapılan harcamaların doğal gaz fiyatlarına zam yapılarak karşılandığı
açık ve seçik ortadadır. Dünyanın en pahalı istihdam ve enerji vergileri ile çarkını çevirmeye çalışan, devlete vergisini ödeyen, ülkesine karşı tüm sorumluluklarını yerine getiren Türk sanayi ve reel sektörü ile namuslu vatandaşın maruz kaldığı bu adaletsizlik hiçbir şekilde açıklanamaz ve bunun Türkiye dışında başka bir örneği de yoktur.

Yılbaşından beri yapılan dört doğal gaz zammı ile fiyatın yüzde 25 civarında gösterdiği artış, tamamen idari zaaflar ve kamu kurumlarındaki hesapsız harcamaların sonucudur. Bunu bizim gördüğümüz gibi herkes görmeli ve bilmeli.”Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious