Doğal gaza 'silahsız terör' yakıştırması

Doğal gaza 'silahsız terör' yakıştırması.13773
  • Giriş : 03.11.2008 / 15:23:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu doğalgaza yapılan yüzde 22,5'luk zammı eleştiren Yazıcıoğlu, zammı 'silahsız terör' olarak nitelendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, "PKK hareketi en büyük Kürt düşmanlığıdır. Kürtlere en büyük zararı PKK vermiştir" dedi. Doğalgaza yapılan yüzde 22,5'luk zammı eleştiren Yazıcıoğlu, zammı “silahsız terör” olarak nitelendirdi.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, "PKK hareketi en büyük Kürt düşmanlığıdır. Kürtlere en büyük zararı PKK vermiştir" dedi.

Yazıcıoğlu, Enerji Otel'de düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Partisinin 9 Kasım günü, 7. Olağan Büyük Kongresini toplayacağını anımsatan Yazıcıoğlu, burada "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının özgürlüğünü ve güvenliğini artıracak ve refahını yükseltecek bir program (GÖR) açıklayacaklarını" belirterek, tüm vatandaşları kongreye davet etti.

Toplantıda soruları da yanıtlayan Yazıcıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yurtiçi geziye çıkmasının doğal, ancak bu doğallık içindeki anormalliğin, DTP'li yöneticilerin açıklamaları olduğunu söyledi. Yazıcıoğlu, “DTP'den yapılan açıklamalar, cüretkarlığın artık son noktaya geldiğini gösteriyor” diye konuştu. Bölgede yaşananların Kandil'de yapılan kongrede alınan kararların uygulaması olduğunu kaydeden Yazıcıoğlu, şunları söyledi:
“Belli şehirler oluşturulmak ve belli şehirlere belli kimlikler yüklenmek isteniyor. Buna hiçbir zaman müsaade edemeyiz. Kimse buna müsaade edemez. Biz hep beraberiz. Kürt-Türkmen, Laz-Çerkez biz kardeşiz. Bu tam bir ihanettir. 'Van'a gelmek demek filanın Kudüs'e gelmesi demektir' tabiri tam bir ihanettir. Onun için bunu bir strateji olarak görüyorum. PKK'nın hedefi, zorla OHAL'i çıkartmak, sonra sıkıyönetimin gelmesini sağlamak, ardından yasakların derinleşmesini sağlamak, acıları artırmak ve istikrarsızlığı yoğunlaştırmaktır.”

Yazıcıoğlu, “PKK terör örgütü ile Ergenekon yapılanması arasında size göre bir ilişki var mı?” şeklindeki bir soruya ise “Türkiye'de terör örgütlerini durdurmak ve dağıtmak maksadıyla da olsa devletin içerisinde bir takım unsurların bu örgütlerle çok yakın ilişki kurduğu ve onların içinde yeni yapılanmalar oluşturmaya çalıştığı anlaşılıyor. Ama bu yöntem terör bitirmeye değil terörün artmasına neden olmuştur. Buradan baktığınızda, PKK ile Ergenekon organizasyonu arasında ilişki var mı? Herhalde Ergenekon organizasyonu içerisinde çok önemli bir figür olan bir partinin genel başkanının, Bekaa Vadisi'nde kendi askerlerini denetler bir edayla yaptığı denetimler hafızamızda hala duruyor” yanıtını verdi.

“DOĞALGAZ ZAMMI SİLAHSIZ TERÖR”

Doğalgaza yapılan yüzde 22,5'luk zammı eleştiren Yazıcıoğlu, zammı “silahsız terör” olarak nitelendirdi. Yazıcıoğlu, hükümetin ekonomi politikalarına da eleştirerek, yanlış yaptırımlarla bağımlılığın artırıldığını kaydetti. Doğalgaza ve elektriğe yapılan zamla memura yapılan zam arasında uçurumlar olduğunu ifade eden Yazıcıoğlu, “Kaşıkla dağıtıp, kepçeyle aldılar” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*