Doğalgaz da bu ay indirim var

Doğalgaz da bu ay indirim var.9750
  • Giriş : 18.01.2009 / 23:45:00

Enerji Bakanı Güler, bu ay sonunda indirim olacağını söyledi, Erdoğan doğruladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Enerji Bakanı Güler, doğalgaz faturalarına gelen tepkileri bildiklerini, bu ay sonunda indirim olacağını söyledi, Erdoğan doğruladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, doğalgaz sorununun çözümü için Rusya'da yapılacak toplantıya 'iyimser' baktıklarını ifade ederek, "Doğalgaz konusunda şu anda bizde olağanüstü bir durum yok ama krizin bir an evvel bitmesi sadece bizim için değil, herkes için önemli. Bunun mutlaka normale dönmesi lazım'' dedi. Bakan Güler, doğalgazda indirim beklentisi konusunda, fiyatın belirlenmesinde petrol ve doların önemli olduğunu söyledi.

DOLAR ARTMAMALI

Petrol fiyatlarının düşüş trendinde olduğunu, doların değerinin de çok artmaması gerektiğini ifade eden Güler, ''Dolar makul bir bantta olursa bu indirimi gayet tabi ki düşünüyoruz'' diye konuştu. Hesaplamaların aydan aya yapıldığını, hesabın bu ay sonunda netleşeceğini belirten Enerji Bakanı Güler, şunları kaydetti:

HESAPLAR YAPILIYOR

"Daha ay dolmadı, onu görmemiz lazım. Hesaplamalar bittiğinde gayet tabi ki bu verdiğimiz indirim sözümüzü tutmayı arzu ediyoruz. Petrolün düşüşü daha fazla olduğu için, bu indirimi yapmamız gerektiğini biliyoruz. Şu anda doğalgazı kârsız satıyoruz. Ama halkımızın, özellikle dar gelirli vatandaşımızın sıkıntıda olduğunu biliyoruz. Onun için sözümüzde de duracağız."

BAŞBAKAN DOĞRULADI

Başbakan Tayyip Erdoğan, petrol fiyatlarındaki düşme sürecinin devam etmesi halinde doğalgaz fiyatlarında indirim yapacaklarını söyledi. "Dışa bağımlı olduğumuz ürünlerde ne kadar zam yansıtılırsa, onu yansıtmak zorundayız" diyen Erdoğan şunları kaydetti: "Bu sürecin devam etmesi halinde, arkadaşlarımız çalışmalarını yapıyor. Doğalgaz fiyatlarında da o zaman indirimi zaten yaparız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*