Doğalgaz için çalışmalara başladık!

  • Giriş : 16.09.2006 / 00:00:00

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, ile doğalgaz gelecek olmasından dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yapılan ihale ile bu yönde ilk adımın atıldığını ifade eden Bakırcı, "İhalenin ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Doğalgaz çalışmaları nedeniyle ilimizde altyapı çalışmalarını yavaşlattık. Dogal gaz alt yapı çalığşmaları sırasında bir çok yerde çalışma yapılacağından bazı çalışmaları ertelemek durumundayız. seçim beyannamesinde de yer alan vaatlerden biri olan doğalgazın ilimizde hayata geçecek olmasından dolayı mutluluk duyuyorum" dedi.

Doğalgaz dağıtımı esnasında yaklaşık bin 500 kişinin istihdam edileceğini da kaydeden Bakırcı, özellikle sanayi sektöründe ciddi tasarruf sağlacağını sözlerine ifade etti.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nda (EPDK) gerçekleşen ihalenin açılışında amortisman hizmet bedeli olarak İs-Ka İnşaat Ltd.Şti. 0,350 sent/kwh, Trabzon-Rize Doğalgaz A.Ş. 0,078 sent/kwh, Metangaz Şehir Doğalgaz Dağıtım A.Ş. 0,109 sent/kwh, Aksa Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. de 0,008 sent/kwh teklif verdi. Açık eksiltme sonucu ihalenin galibi Aksa oldu. İhale sonucu, EPDK tarafından onaylandıktan sonra kesinleşecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious