'Doğalgaz taksitle satılsın' önerisi...

'Doğalgaz taksitle satılsın' önerisi....18108
  • Giriş : 18.12.2008 / 07:30:00
  • Güncelleme : 17.12.2008 / 23:52:00

MHP'li Çalış, dar gelirli vatandaşların doğalgaz satışında taksit yapılmasını istediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çalış, TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, yüzde 80'e varan zamlar karşısında doğalgaz alamayan emekli ve dar gelirli vatandaşların, doğalgaz satışında taksit yapılmasını istediğini kaydetti.

''Kömürü ücretsiz olarak dağıtan Hükümet, bedava dağıttığı kömürün parasını doğalgaz fiyatlarından çıkarmaya çalışınca olan oldu'' diyen Çalış, ''Emekli ve dar gelirli vatandaşlarımızın feryadına kulak vererek, doğalgaz satışında taksit yapmayı düşünüyor musunuz? Bu konuda çalışmanız var mı?'' dedi.

MHP'li Çalış, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a yönelttiği soru önergesinde ise Hazine'ye 4 milyar 491 milyon YTL, BOTAŞ'a 700 milyon YTL borcu bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, bu yıl içinde düzenlediği konser, festival, resepsiyon, gösteri ve kutlamalara yaklaşık 20 milyon YTL harcadığını iddia etti.

Çalış, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, konser ve festivallere nereden ve nasıl para bulduğunu, BOTAŞ'a borcunu ne zaman ödeyeceğini sordu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde de Çalış, TOKİ'nin, hangi illerde, kaç tane yoksul konutu yapacağını öğrenmek istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*