Doğalgaz zammı mahkemelik

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Tüketiciler Derneği (TÜDER), BOTAŞ tarafından doğalgaza yapılan son zam kararının Danıştay tarafından iptal edilmesi için İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mahkeme çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan TÜDER Başkanı Engin Başaran, BOTAŞ'ın kamu kuruluşları ve özel şirketlerden tahsil edemediği borçlarını halktan tahsil etmeye çalıştığını söyledi. TÜDER olarak yapılan zammı kabul etmelerinin mümkün olmadığını ifade eden Başaran, "Gerekli işlemleri yapmak için zamlı faturaların gelmesini bekledik. Bugün üyemiz Müjgan Dakkor'a gelen fatura ile birlikte Bölge İdare Mahkemesi'ne Dakkor'un adına başvuruda bulunduk. Zam kararının Danıştay tarafından iptal edilmesini umut ediyoruz." diye konuştu.

Engin Başaran ayrıca, zam kararına sessiz kalan Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'nu da (EPDK) vatandaşların yanında yer almamakla suçladı.

Dernek avukatı Eser Gültekin ise, zam kararının hukiki dayanaktan yoksun olduğunu iddia ederek, benzer uygulamaları iptal eden Danıştay'ın bu kararı da iptal etmesini beklediklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious