Doğalgazda indirim sinyali

  • Giriş : 31.01.2007 / 00:00:00

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, elektriğe zammın şart olmadığını, vergileri düşürebileceklerini, doğalgaz fiyatlarında ise nisan ayında indirime gidilebileceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Elektriğe dört yıldır zam yapmadıklarını, bu durumun enflasyonun düşmesine katkıda bulunduğunu belirten Güler ''Ekonominin gereği neyse onu yaparız. 2007 için hesap-kitap neyi gösteriyorsa onu yaparız. Bu cari açığı etkiler, sanayi politikasını, ihracatı, turizmi etkiler. Bu olayı bir bütün halinde incelememiz gerekiyor'' dedi.

Doğalgazda ise fiyatların altı-dokuz ay geriden geldiğini hatırlatan Bakan Güler, doğalgaz fiyatlarının nisan ayından itibaren düşürülebileceğini söyledi.

Irak petrol şirketi SOMO'nun, bu ülkeye akaryakıt ürünleri taşıyan ve sözleşmesi sona eren Türk şirketlerine, işin devamı için 'Kuzey Irak'taki yerel yönetimleri' adres göstermesi üzerine, misilleme olarak bu ülkeye elektrik ihracının kesilmesinin istenmesi konusunda ise Güler, ''Irak'a elektrik satışını durdurma hazırlığımız veya niyetimiz yok'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious