Doğan: Beşiktaş'ı rahat yeneriz

Doğan: Beşiktaş'ı rahat yeneriz .14022
  • Giriş : 16.10.2007 / 08:31:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, hafta sonu Beşiktaş ile oynayacakları maç öncesi futbolcuları uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Doğan, "Beşiktaş'ı Porto maçında izledim, oradaki oyun taktikleri ile çok zor gol atarlar. Bizim izin önemli olan kafamızın rahat olması. Bunu başarırsak Beşiktaş'ı rahat yeneriz" dedi. Trabzonspor'un en golcü ismi Gökdeniz ise Beşiktaş maçlarını sevdiğini belirterek, "Her maç olduğu gibi bu maçı da boş geçmemek için çok çalışacağım" dedi.

BEŞİKTAŞ'I ÇÖZDÜM!

Cumartesi günü Avni Aker Stadyumu'nda Beşiktaş'ı ağırlayacak olan Trabzonspor'da Teknik Direktör Ziya Doğan futbolcuların beyinlerini yıkamaya devam ediyor. Doğan, dünkü idmanda yaptığı toplantıda, futbolculardan Beşiktaş'ı gözlerinde büyütmemelerini istedi. Doğan, Beşiktaş'ı Porto maçında izlediğini belirterek, "Porto maçında çok zor gol atabilecek bir taktikle oynadılar. Üç ön liberoları var, solda Tello tehlikeli bir oyuncu. İleride ise tek forvetle gol arıyorlar. Ben henüz Porto maçının başında Beşiktaş'ın gol atamayacağını gördüm ve nitekim de öyle oldu. Ancak bir hafta sonraki Gençlerbirliği maçında aynı taktikle oynamadılar. Eğer Porto maçındaki gibi bizim maça çıkarlarsa işimiz rahat olur" diye konuştu.

TAKIM OYUNUYLA KAZANIRIZ

Doğan, üzerlerindeki stresi attıkları taktirde başarılı olacaklarını belirterek, "Geçtiğimiz hafta Kasımpaşa maçında üzerinizde baya bir baskı olduğunun farkına vardım. Yinede 5 tane net gol pozisyonu bulduk. O anda şansızlıktan dolayı bunları değerlendiremedik. Şimdi önümüzde bir Beşiktaş maçı var. Bu maçta üzerimizdeki baskıyı atmamız gerekiyor. Normal şartlarda Beşiktaş'ı yenmemiz için hiçbir neden yok. Yeter ki sakin ve temkinli olalım. Maça çıktığımızda takım oyununu en iyi şekilde sahaya yansıttığımız takdirde bu maçtan üç puan almamamız içten bile değil. Hepinize güveniyorum. Bugünden itibaren maç haftasına girdik ve kendinize daha çok dikkat etmenizi istiyorum. Bu maçı almak zorundayız" dedi. Doğan, bir çok futbolcuya da maç haftasında kondisyon salonunda ağır idmanlar yapmayı yasakladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious