Doğan: Birlik olursak bizi kimse tutamaz

Doğan: Birlik olursak bizi kimse tutamaz.5681
  • Giriş : 23.01.2007 / 00:00:00

Ziya Doğan, camiada birlik ve beraberliğin sağlanması halinde Trabzonspor'u sadece Türkiye Ligi'nde değil, Avrupa'da da kimsenin tutamayacağını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Doğan, Trabzon'da yayın yapan bir televizyon kanalında katıldığı programda yaptığı konuşmada, Trabzonspor'un her zaman şampiyon olacak bir takım olduğunu belirterek, ''Bu sene şampiyonluk kolay değil. Ancak matematiksel şans varsa, mucize vardır. Bu yıl zor gözüküyor. Fakat biz o şansı yakalayamayacağız veya kovalayamayacağız diye bir düşünce içinde değiliz'' dedi.

Trabzonspor'da basit şeylerle büyük pozisyonların kaçırıldığını ifade eden Doğan, şöyle devam etti:

''Takıntıları yok edelim. Eski yöneticiler, eski futbolcular, yerel basın hep beraber oturalım, toparlanalım. Ama art niyetli kimse olmayacak. Dedikodu yapılmayacak. Ne zaman çok seslilik, herkes bir kafadan konuşmaya başlamış o zaman sıkıntılar yaşanmış. Bir bütün olarak hareket edilirse camianın inanılmaz pozitif gücü var. Bu gücü kullanamıyoruz, harekete geçirmemiz lazım. Samimiyet olursa Trabzonspor'u çok rahatlıkla başarılara getiririz. Trabzonspor'un başarısını isteyen herkese görev düşüyor. Birlik beraberliği sağladığımız zaman Türkiye Ligi'nde değil, Avrupa'da da Trabzonspor'u tutamazlar. Trabzonspor'da birlik, beraberlik sağlanır, doğrular yapılırsa Trabzonspor ilk şampiyonluktan sonra 5 tane daha peşinden getirir.''

''YATTARA, MİLYON DOLARLIK YILDIZ OLABİLİR''

Ziya Doğan, sakatlığının ardından uzun bir süre sonra Konyaspor maçında forma giyen ve gol atan Yattara'nın milyon dolarlık bir yıldız olabileceğini söyledi.
Bordo-mavili takımda, ilk görev yaptığı dönemde Yattara'nın mantalitesinin çok kötü olduğunu kaydeden Doğan, ''Şimdi gayet iyi çalışıyor, iyi bir profesyonel. İlk geldiğimde biz ona bazı şeyler yaptırmaya çalışıyorduk. Şimdi o kendisi bazı şeyleri görüyor ve istiyor. İlerde milyon dolarlık bir dünya yıldızı olabilir. Bu anlayışla çalışmaya devam ederse milyon dolarlık bir yıldız olabilir. Onun takıma geri dönmesi bizim için çok önemli. Şu anda gerçek kapasitesinin yüzde 50'sinde değil. Yattara'nın özelliklerini anlatmaya gerek yok. Daha iyi olacak'' diye konuştu.

''İLERDE TOP TUTAN OYUNCUYA İHTİYACIM VAR''

Doğan, ileride top tutan bir oyuncuya ihtiyaçlarının bulunduğunu söyledi.
Bu konuda çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Doğan, ''Yattara, tam istediğimiz seviyeye geldiği, Gökdeniz hareketlendiğinde onlara top atacak, top tutan, gol yeteneğinde olan bir oyuncuya ihtiyacımız var. Yönetim kurulunun bu konuda çalışma içinde olduğunu biliyorum. Bu konuda yönetim çalışmaları sürdürüyor. İnşallah olumlu olacak'' diye konuştu.
Doğan, Gençlerbirliği'nden Erkan ile de transfer görüşmelerinin sürdüğünü belirtti.

''TRABZON'DA MUTLUYUM''

Doğan, Trabzonspor'da mutlu olduğuna ifade ederek, ''Ancak bir şekilde mutsuzum. Bize inanan insanları görüyorum. 6-7 maç kaybettik, halk yine bize inanıyor. Onların beklentisine cevap veremediğim zaman çok mutsuz olurum'' dedi.Teknik direktörlük hayatında bir takıma gitmek için kimseyi devreye sokmadığını kaydeden Doğan, ''Hiç aracı kullanmadım. İlk dönemimde Atay Aktuğ'a söyledim. (Niye beni aldınız) dedim. 'İstatistiklerine baktık' dedi. Hiçbir yere aday değilim. Burada büyük başarılar elde etmek istiyorum'' diye konuştu.

MARCELİNHO'NUN SATILMASI

Doğan, Marcelinho'nun çok iyi çalışan profesyonel bir oyuncu olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:
''Marcelinho sadece Antalya'da değil, burada da idmanların yıldızıydı. Yabancılar içerisinde mantalite olarak en memnun olduğum oyuncuydu. Ama şartlar ne gerekiyorsa onlar yapmak gerekiyor. Yönetim kurulu teklif geldiğini söyledi. Ben de (şu oyuncular alınırsa olabilir) dedim. Gayet profesyonelce düşündük. 1 oyuncu daha var onu da alacağız inşallah. Trabzonspor iskeletini iyi kurmuştur. Takım olarak iskeleti olan bir takım olduk. 3-4 maç üst üste aldığımız zaman nereye geleceğimizi biliyoruz. Hedef daha üst sıralar çıkmak. İlk yarıda başarısız olduk ama başarılı olmanın temelini attık diye düşünüyorum.''

FATİH AKYEL'İN DURUMU

Doğan, Fatih Akyel'in kadro dışı kalmasından sonra çok şeyler konuştuğunu belirterek, şunları söyledi:
''Ben hiç yorum bile yapmadım. Yine yapmak istemiyorum. Bir teknik adam olarak şu anda düşünmediğim oyuncu hakkında yorum yapmak istemiyorum. Bizzat kendisi bana, kamuoyuna çalışmak istemediğini söyledi. Bu iş kapandı. Hiçbir futbolcuya zarar vermek gibi niyetim olmaz. Yönetim kuruluna bu konuda raporu verdim. Fatih'e kırgın değilim. Öyle bir tarzı seçti. Oyun planı içinde düşünmediğimi ona söyledim.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious