Doğan Grubu'nun yeni komşusu Yeni Şafak oldu

Doğan Grubu'nun yeni komşusu Yeni Şafak oldu.12390
  • Giriş : 11.05.2008 / 10:59:00
  • Güncelleme : 11.05.2008 / 11:24:06

Genel Yayın Yönetmeni Cömert'in yaptığı öne sürülen espri, Doğan medya çalışanlarının uykusunu kaçırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Doğan Medya Grubu'nun Hürriyet haricindeki yayın organları Bağcılar TEM otoyolu kenarındaki plazada yer alıyor. Bir süre öncesine kadar ekonomi alanında yayın yapan Dünya gazetesi ile komşu idi.

Dünya gazetesinin kurucusu Nezih Demirkent'in vefatının ardından kaptan köşküne oturan Didem Demirkent, hayalini küçülttü. Baba Demirkent'in büyümek amacıyla inşa ettiği plaza, Didem Demirkent'e büyük geldi.

Dünya gazetesi geçtiğimiz yıl Beykoz Kavacık'ta bulunan bir binaya taşındı ve Bağcılar'daki plazayı kiralığa çıkardı. Çok pahalı olduğu gerekçesiyle bir süre Dünya Plaza boş kaldı. Geçtiğimiz haftalarda binanın yeni sakinleri belli oldu.

Albayraklar Grubu, Dünya Plaza'ya kiracı oldu. 12 katlı binanın tamamını kiralayan Albayraklar Grubu, holding merkezi ile birlikte Yeni Şafak gazetesini de buraya taşıma kararı aldı.

Albayraklar Grubu, binada tadilat çalışmalarına başladı. Taşınma takvimi önümüzdeki günlerde netleşecek. İnşaat alanında Türkiye'nin önemli firmalarından biri olan Albayraklar İnşaat, Dünya Plaza'nın tadilat işlerine özel bir önem veriyor.

TEPEYE MİNARE ESPRİSİ

Yeni Şafak'ın ne zaman taşınacağı daha belli olmadan espriler yapılmaya başladı. Yeni Şafak, arası pek iyi olmadığı bilinen Doğan Grubu'nun ön görünümüne yerleşecek. Bir anlamda Kanal D, CNN Türk, Posta ve Milliyet gazetelerinde çalışanlar kafalarını kaldırdıklarında Yeni Şafak'ı görmüş olacaklar.

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert'in yaptığı espri, şu sıralar medya dünyasında en çok konuşulan konu oldu. Cömert'in arkadaşlarıyla konuşurken, "Dünya Plaza'nın en tepesine minare diktireceğim" diye yaptığı espri, Doğan Grubu'na ulaşmakta gecikmedi.

Doğan Medya Grubu yöneticilerinden kimileri, Cömert'in yaptığı espriyi ciddiye aldı. "Ya bunlar bir yolunu bulup bizi çileden çıkarmak için tepeye minare dikerse. Dahası günde 5 vakit ezan da okumaya kalkarlarsa..."

EKOYOL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious