Doğan Holding'e FETÖ operasyonu

Doğan Holding'e FETÖ operasyonu.20382
  • Giriş : 01.12.2016 / 11:00:00
  • Güncelleme : 01.12.2016 / 10:58:25

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

FETÖ operasyonu kapsamında düzenlenen operasyonda Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu gözaltına alındı.

Fetullahçı Terör örgütünün elebaşıyla fotoğrafları ortaya çıkan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığı belirtildi.

Ankara temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun FETÖ ile bağlantısını ilk kez Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu gündeme getirmişti.

Doğan Holding'e yapılan FETÖ operasyonunda Ankara temsilcisi Barbaros Muratoğlu gözaltına alındı. Ankara'daki evinde aramalar devam ediyor. Muratoğlu’nun İstanbul’a getirileceği öğrenildi.

KELKİTLİOĞLU: OPERASYON DOĞAN HOLDİNG İLE SINIRLI KALMAYACAK

AKŞAM Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Doğan Holding'e yapılan FETÖ operasyonu sonrası 24'e açıklamalarda bulundu. Kelkitlioğlu, "Barbaros Muratoğlu şu anda gözaltına alındı. Savcılığın 30 günlük gözaltı talebi var. İşin gerçekten çok büyümesi ihtimal dahilinde. Bir de FETÖ'nün medya ayağı operasyonu var ki, bu konuda çok ciddi bilgilerim var. Bu medya operasyonu daha da genişleyecek. Çok daha yukarıdaki isimlere gidebilir düşüncesindeyim." dedi.

İşte Kelkitlioğlu'nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar;

Barbaros Muratoğlu'na çok yakın kişilerin FETÖ'nün şirketleriyle iy şaptığı iddialar var. Doğan Yayın Grubu'na yapılmış olan bugünkü operasyon FETÖ'nün medya uzantılarını ortaya çıkarabilir. Aydın Doğan'ın Ankara'daki kritik konularını düzenleyen çok önemli bir isimdir Barbaros Muratoğlu. İstihbarat birimlerinin toplamış olduğu çok önemli bilgi ve belgeler var. Doğan Grubu bu tür iddialar karşısında hemen açıklamalar yapmasına rağmen hemen açıklama yapardı, şimdiye kadar yapmadı. Barbaros Muratoğlu şu anda gözaltına alındı. Savcılığın 30 günlük gözaltı talebi var. İşin gerçekten çok büyümesi ihtimal dahilinde. Bir de FETÖ'nün medya ayağı operasyonu var ki, bu konuda çok ciddi bilgilerim var. Bu medya operasyonu daha da genişleyecek. Çok daha yukarıdaki isimlere gidebilir düşüncesindeyim.

17-25 ARALIK'I MİLAT KABUL EDİYORSAK...

Medyadaki FETÖ yapılanmasıyla ilgili bu örgütün temizlenmesi için çok ciddi mücadele veren kişilerden birisiyim. Kendi kardeşim bile olsa affetmem. O nedenle şu ana kadar FETÖ'nün medya ayağıyla, bağlantılarıyla, operasyonlarıyla ilgili herhangi bir soruşturma yapılmadı. 17-25 Aralık'ı milat kabul ediyorsak. Örgütünün yüzünün, ihanet şebekesinin yüzünün tam olarak ortaya çıkmadığı günlerden bahsediyoruz 17-25 Aralık diyerek. Devletin zirvesi bile 17-25'i milat kabul edilmesi gerektiğini söyledi. 17-25'ten sonra hala bazı ittifaklar kuruyorsanız, suçlusunuz demektir. 17-25 Aralık sonrası Doğan Grubu-FETÖ ilişkisini yürüten isim olması açısından önemlidir Barbaros Muratoğlu. Muratoğlu FETÖ'cülerin birçoğuyla görüşmüştür. Bu görüşmeleri yaptığı kişilerin tamamı Bylock kullanmıştır. Aydın Doğan'ın yargıdaki işlerini güncellemek, sorunları çözmek amacıyla FETÖ'nün yargıdaki imamlarıyla çok yoğun ilişkisi içerisinde olduğuna dair çok ciddi iddialar var.

BÜTÜN BELGE VE BİLGİLER İSTANBUL'A GÖNDERİLECEK

17-25 milatsa, o tarihten sonra bu örgütle ilişkisini kesmeyenlerin tamamının suçlu olduğunu düşünüyorum. Doğan Holding'in Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun FETÖ'yle ilişkileri üzerine başlatılan soruşturma çerçevesinde gözaltına alınmıştır. Elde edilen bütün bilgi ve bulgular İstanbul'a gönderilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*