Doğan Holding'in karı 395 milyon YTL

Doğan Holding'in karı 395 milyon YTL.11974
  • Giriş : 11.04.2008 / 18:14:00

Doğan Holding, geçen yıl 395 milyon YTL konsolide net kar elde etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğan Holding'ten yapılan açıklamaya göre, holdingin 2007 yıl sonu itibarıyla uluslararası finansal raporlama standartları (UFRS) ve SPK uygulamalarına göre düzenlenen faaliyet sonuçları açıklandı.

Holdingin bu dönemdeki konsolide gelirleri 10,3 milyar YTL, faaliyet karı 821 milyon YTL olarak gerçekleşirken, aynı dönemde konsolide net dönem karı da 395 milyon YTL oldu.

Doğan Holding Genel Koordinatörü Nebil İlseven, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, 2007 faaliyet döneminin grup için pek çok açıdan kritik bir yapılanma ve yatırım dönemi olduğunu belirterek, Petrol Ofisi, Doğan Yayın Holding ve Doğan Holding'in diğer bağlı ortaklıklarının, 2007 dönemi içinde geleceğe yönelik önemli yatırımları hayata geçirmeye başladıklarını hatırlattı.

İlseven, küresel piyasalarda belirsizliğin hakim olduğu bir ortamda, grubun 2007 yılı içinde özellikle Türkiye'deki stratejik sektörlerde öngördüğü, ancak henüz devreye alınmamış olan yeni yatırımların hızla başlatılması konusundaki yaklaşımlarında bir değişiklik olmadığının altını çizdi.

Doğan Holding'in bu yatırımlar ve başlatılan girişimler sonucu, 2007 yılı itibarıyla bölgesindeki 12 ülkede faaliyet gösteren şirketleri ve 20 bini aşan çalışanıyla saygın ve güçlü bir kurumsal oluşum sağlandığını belirten İlseven, grubun güvenli ve kararlı bir büyüme hedefi doğrultusunda yeni yatırımların geliştirilmesine yönelik girişim ve çalışmalarının sürdürüldüğünü bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious