Doğan için 3 günlük yas

Doğan için 3 günlük yas.10947
  • Giriş : 29.06.2007 / 14:29:00
  • Güncelleme : 29.06.2007 / 16:24:30

Demokratik Toplum Parti'liler Doğan için 3 günlük yas ilan etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokratik Toplum Partisi (DTP), geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden DEP eski milletvekili Orhan Doğan için 3 günlük yas ilan etti.

DTP Diyarbakır İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen DTP'li belediye başkanları ile il başkanı Hilmi Aydoğdu, Doğan için 3 gün yas tutacaklarını söyledi. Demokrasi mücadelecisi, büyük halk önderi olarak gördükleri Doğan'ın ölüm haberini büyük bir acıyla aldıklarını anlatan Aydoğu, aynı acıyı bütün halkın yaşadığını dile getirdi.

Kürt halkının çok önemli bir halk önderini, Türk halkının çok büyük bir barış mücadelecisi ve dostunu kaybettiğini anlatan Aydoğdu, "Acımız büyüktür. Halklarımızın başı sağ olsun. Ailesine ve tüm halkımıza sabır ve metanet diliyoruz. Yarın il, ilçe ve belde binalarımızda ve tüm seçim bürolarımızda 3 gün boyunca yas tutulacak ve taziye yapılacaktır. Aracı olan tüm yurttaşlarımızı, halkımızın cenaze törenine katılmalarına yardımcı olmaya, katılmaya çağırıyoruz. Tüm halkımızı sağduyulu ve duyarlı olmaya , barış, demokrasi ve özgürlük mücadelesi şehidimiz, halk önderi Orhan Doğan'ın en görkemli şekilde anmaya çağırıyoruz." şeklinde konuştu.

3 gün süreyle bütün seçim bürolarının halkın taziye ziyaretini kabul edeceğini anlatan Aydoğdu, "Onun 'Kürtler bu ülkeye demokrasi getirecek. Bu bizim namus borcumuzdur' sözünün hep arkasında duracağız. Onun özlem duyduğu barışı ve demokrasiyi getirmeyi namus borcumuz olarak bileceğiz." diye konuştu.

Aydoğdu, Orhan Doğan'ın naaşının yarın sabah saat 08.30'da Van'dan Cizre'ye getirileceğini ve saat 17.00 gibi Cizre'de defnedileceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious