Doğan medyasının bir haberi daha yalan çıktı

Doğan medyasının bir haberi daha yalan çıktı.13362
  • Giriş : 15.02.2008 / 15:21:00

Mini etekli olduğu için kız öğrencilerin bacaklarına kezzap atıldığı haberlerini Mersin Valisi de yalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Aksoy, 2 kız öğrencinin yanında 3 kamu görevlisinin daha benzer olayla karşı karşıya geldiğine dikkat çekerek, kamu görevlilerinden ikisinin olay esnasında üzerinde pantolon bulunduğunu vurguladı.

Aksoy, "Olaya maruz kalan kamu görevlilerimizin pantolonlu olmasını göz önüne aldığımız zaman, kamuoyuna yansıyan ve yansıtılan 'mini etek giyildiği için atıldı' yönündeki değerlendirmeler doğru değil. Bunları tamamen psikolojik sorunları olan kişi veya kişilerin yaptığını düşünüyoruz." dedi.

Bayanlara atılan maddenin incelemelerin laboratuar ortamında sürdüğünü kaydeden Aksoy, maddenin kezzap olmadığını kaydetti.

Çalışmaların kısa bir süre sonra neticelendirilerek, halkı bilgilendireceklerini belirten Aksoy, "Ekiplerimiz, maddenin kezzap olmadığı hükmüne vardı. Hafif bir yanma hissi veren ve kızarıklık oluşturan bir madde. Emniyet güçlerinin olayla ilgili hassasiyetle çalışıyor. Olaya maruz kalan vatandaşlarımız sağlık sorunu yaşamıyor." diye konuştu

Tarsus'ta, ilköğretim okulu 6'ncı sınıf öğrencisi B.Y. (13) ile lise son sınıf öğrencisi G.K'nin (17) bacaklarına yakıcı bir madde atılması bazı gazetelerde,"Mini eteklilere saldırı" olarak yer almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious