Doğan: Olaysız bir derbi oldu

Doğan: Olaysız bir derbi oldu.8221
  • Giriş : 28.04.2008 / 17:01:00

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi maçın son yıllardaki en olaysız karşılaşma olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zihinsel Engelliler Futbol Milli Takımı'nı ziyareti sonrası basın mensuplarının derbi maçla ilgili sorularını yanıtlayan Hasan Doğan, ''Gerilimi yüksek bir maç olmasına rağmen, son yıllardaki en olaysız derbi oldu. Bunu gelişme olarak kabul ediyoruz. Tabii ki yeterli değil. Daha fazla mesafe kaydetmeliyiz'' diye konuştu.

Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe'nin Samandıra Tesisleri'nde yaşanan olayların hatırlatılması üzerine de Doğan, ''Tasvip etmek mümkün değil. Futbolu, sporu bu anlamda anlamamak gerekir. Bu davranışlardan uzak durulması gerekiyor ve tedbir alınmalı. Son derece çirkin davranışlar. Futboldan ne anladığımızı artık iyice düşünmeliyiz'' şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının, ''Şampiyonluk düğümü çözüldü mü?'' sorusuna ise Doğan, ''Düğümün çözülüp, çözülmediğini bakıp göreceğiz. Ben bir şey söyleyemem. Daha 2 hafta var, takımlar buna karar verecek'' cevabını verdi.

Bu arada Fenerbahçe Kulübü, yaptığı açıklamada, dün Futbol takımının Galatasaray'a 1-0 yenildiği maçtan sonra Samandıra Tesisleri'nde futbolcuları protesto eden kişileri kınadı.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious