Doğan: Trabzon ile yıldızının barıştı

Doğan: Trabzon ile yıldızının barıştı.5681
  • Giriş : 26.02.2007 / 00:00:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Trabzon ile yıldızının barıştığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Doğan, ligtv.com.tr sitesinde yaptığı açıklamada, Trabzon'da mutlu olduğunu ifade ederek, “İnsanlar futbolu iyi anlıyor. Tüm eleştirilerin en üst seviyeye çıktığı dönemde halkın bize karşı olan ilgisi, alakası ve güveni hiç sarsılmadı. Bu bir teknik direktör için gurur verici bir olay” dedi.

İlk yarıda 7 tane maçı üst üste kazanamadıklarını hatırlatan Doğan, şunları kaydetti: “O dönemde bile Ziya Doğan'a güven fazlasıyla vardı. O anlamda çok şey yaptık. Yani yıldızımız Trabzon ile barıştı. Benim de 8 yaşında İstanbul'a gitmeme rağmen yöremden kopmamam, oradaki köylülerimle, halkın içinde beraber olmamın, burada onları anlamam açısından bana çok önemli katkıları olduğunu düşünüyorum. Çünkü insan ayırt etmem, insanların hepsini severim.”
Bu sezon hakem hataları nedeniyle 9-10 puan kaybettiklerini, bu puanların şampiyonluk yolunda çok önemli olduğunu ifade eden Doğan, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bilerek asla etkilemiyorlar ama bazen denk geliyor. Trabzonspor şampiyonluğun en iddialı takımlarından biri olabilirdi. Biraz da tesadüfler takımı o duruma getirdi. Trabzonspor yenildiği zaman Trabzon'da ticaret hayatı duruyor. Bu kadar gündemde olmanın sıkıntısını yaşıyor Trabzonspor camiası. 23 yaşındaki, 25 yaşındaki genç oyuncuların üzerine fazla gidiliyor. Önce soğukkanlı olmayı öğreneceğiz. Ama Karadeniz insanının yapısında heyecanlılık var. En idealin, kısa sürede olma isteği var. Onun sıkıntılarını yaşıyoruz.”

“GELECEK YIL İÇİN ERKEN”

Şu anda gelecek yılın hedeflerini konuşmak için çok erken olduğunu kaydeden Doğan, şunları belirtti: “İnsanlar bu seneye bakıyor önce. Teknik direktörlerin kaderi de o sezon yapacağı başarıya, başarısızlığa göre belirlenecek. Onun için biz uzun yıllar çalışacakmışız gibi kendimizi hazırlamak zorundayız. Çalışmamız lazım ama Türk futbolunda yarının ne getireceği de belli değil. Kim ne derse desin saha sonuçları burada rol oynuyor. Bu arada, biz mutlaka önümüzdeki senenin planlarını da yapacağız ama bunu yapmak için bu sene başarılı olmak lazım. Birinci, ikinci, üçüncü olarak, ya da Türkiye kupası ile Avrupa'ya çıkmak. Burada bir hedef koymak da gerçekten zor. Şimdi önümüzde 2 tane deplasman var. Konyaspor ve Galatasaray. Bu maçları da kayıpsız atlatırsak lig ikinciliği, üçüncülüğünün hesaplarını yaparız. Takımıma güveniyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious