Doğan'a güvenen böyle ortada kaldı

Doğan'a güvenen böyle ortada kaldı.19606
  • Giriş : 11.06.2009 / 11:03:00

Doğan'a ait D Yapı'nın Beylikdüzü'nde inşa ettiği ve Milpa'nın pazarladığı Taxit Center'da dükkan alanların mağduriyeti sürerken, CEO Nebil İlsever'in verdiği son söz de toz oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

3 yıldır boş bekleyen dükkanlar için Oto Mol'deki dükkanlarla takas sözü verilmesine rağmen; son anda bundan da vazgeçildiği belirtildi.

Doğan Grubu şirketlerinden D Yapı'nın İstanbul Beylikdüzü'nde inşa ettiği, grubun bir başka şirketi Milpa'nın da pazarladığı Taxit Center AVM'de dükkan alanların mağduriyeti sürerken, Holding CEO'su Nebil İlsever'in verdiği son söz de toz oldu.

Taxit Center'in AVM olarak açılmaması sebebiyle yaklaşık 3 yıldır dükkanları boş bekleyen yatırımcılar, Nebil İlsever'in yaptığı takas önerisiyle umutlandı. 3 yıldır atıl vaziyette bekleyen Taxit Center'deki dükkanlarını geri vermek isteyen mülk sahiplerine Doğan Grubu'nun Bağcılar Yüzyıl'da inşa ettiği Oto Mol'deki dükkanlarla takas sözü veren Milpa yetkilileri, son anda çark etti.

TAPU FOTOKOPİLERİYLE ORTADA KALDILAR

Taxit Center'ın mağdurlarından biri olan Özdemir Bilgi ile yakın akrabaları, ellerindeki 6 dükkanın takası için Milpa'dan söz alıp işlemlere başladı. Taxit Center'da yatırım yaptıkları sırada aldıkları kredilerin hacizlerini bile takas usulüyle almak istedikleri Oto Mol'deki dükkanların üzerine kaydırmak için girişimde bulunan Özdemir Bilgi ve akrabaları, işlemleri bitirme noktasına getirmişlerdi ki Milpa'dan gelen haberle adeta çılgına döndüler.

Milpa yetkilileri, Oto Mol'deki dükkanların sahibinin takas yapmaktan vazgeçtiğini öne sürerek takastan vazgeçti. İpotekleri kaydırmaları için Özdemir Bilgi'ye verilen Oto Mol'deki dükkanların tapu fotokopilerinde mülk sahibi olarak ise “Hürriyet Ticaret ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş.” görülüyor.

ÖZDEMİR BİLGİ: TAKASTA BÜYÜK ZARARLARA RAZIYDIK

Konuyla ilgili tepkisini dile getiren Özdemir Bilgi, büyük bir zararı göze alarak takas yapmaya razı olduklarını, ancak buna rağmen Milpa yetkililerinin verdikleri sözü tutmadığını söyledi. Milpa'nın avukatlığını yapan bir kişinin annesine ait Taxit Center'daki dükkanın geri alındığına dikkat çeken Özdemir Bilgi, “Peşin parayla 175-180 bin dolara satın alınabilecek Oto Mol'deki dükkanları 220 bin dolara almaya razı olduk. Takas olsaydı eski dükkanlarımız ise 4 yıl önceki değerleri üzerinden hesaplanacaktı. Yeter ki takas yapalım da Taxit Center'dan kurtulalım diye büyük zararlara katlanmaya razı olduk ancak, son anda bizi yine yüz üstü bıraktılar. Eksiklikler tamamlanmadığı için dükkanlarımız bir türlü açılmadı. Üstelik bir de her ay yüklü miktarda aidat ödüyoruz. Şimdiye kadar her birimiz yaklaşık 50 bin TL aidat ödedik” dedi.

SPK'YI GÖREVE ÇAĞIRIYORUM

Halka açık olan ve İMKB'de işlem gören Milpa'nın Taxit Center ile ilgili aldığı kararlarda ve yaptığı işlemlerde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nı bilgilendirmediğine de dikkat çeken Özdemir Bilgi, Sermaye Piyasası Kurulu'nu bu konuda tedbir almaya davet etti. Son olarak Milpa Genel Müdür Yardımcısı Vedat Arıcan'ın Taxit Center yönetimine girdiğini hatırlatan Bilgi, bunun İMKB'ye bildirilmemesinin suç olduğunu ifade etti. Özdemir Bilgi; Doğan Grubu'nun İstanbul Beylikdüzü'nde inşa ettiği, ancak 3 yıldır bir türlü açılışı yapılmadığı için yatırımcılarını büyük zararlara uğratan Taxit Center'ın ortakları olarak büyük zarara uğradıkları için mahkemeye başvurmaya hazırlandıklarını da kaydetti.3 yıldır boş bekleyen dükkanlar için Oto Mol'deki dükkanlarla takas sözü verilmesine rağmen; son anda bundan da vazgeçildiği belirtildi.

VAKİT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*