Doğan'dan Erdoğan'a diktatör iması!

Doğan'dan Erdoğan'a diktatör iması!.12998
  • Giriş : 07.09.2008 / 20:14:00
  • Güncelleme : 07.09.2008 / 21:40:18

Kanal D'de Mehmet Ali Birand'ın sorularını yanıtlayan Doğan Başbakan Erdoğan'a 'diktatör' imasında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğan Grubu Medyası'nın patronu Aydın Doğan, Kanal D ekranlarından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi hakkında söylediklerine yanıt verdi.

Aydın Doğan Kanal D'de gazeteci Mehmet Ali Birand'ın sorularını yanıtladı:

- "Tayyip beyin tutumuna hayret ettim. Muhattap ben değilimki neden benimle uğraşıyorsun. Almen medyası bir takım yolsuzlukları bulmuş. Burda alman medyası ve mahkemeleri iddianame hazırlamış ve dava açmış. Bizim oradaki gazetecilerimiz de bu davayı takip edip onu yzıyor. Ben bir şey söylemiyorumki, beni neden suçluyor kendisi.

Seninle ilgili meseleyi ben yayınlamadım diyorum, seninle ilgili meseleyi NTV canlı yayında Deniz Baykal yaınladı. Ben bunu açıklayınca Erdoğan, bugün dediki, "Deniz Baykal da senden aldığını söylüyor"

Başbakan Erdoğan gündemi değiştirmek istiyor.

TARTIŞMALI HİLTON KONUSU

Hilton konusu ise beni son derece rahatsız etti. Bu çok ucuz bir polemik. Hilton da ne var? Ben bu ülkede yaşayan 24 bin adam çalıştıran biri oalrak, her gün devletle işimiz müracatlarımız var. Ben Hilton için yasal bir şey istemedim. Ben Hilton için başbakan'a gitmedim.

Velevki ben ona gittim, ben ona Hilton için gitmedim. Ben ona sayın başbakan 2 buçuk milyon dolar paramız var. Biz bu ülkede yatırım yapmak istiyoruz. Ben sizden ruhsat istiyorum, ben o ruhsatla yatırım yapıcam. Rafineri kuracağım dedim. Nerde kuracaksın dedi? Ceyhan'da dedim. Hayır olmaz orayı çalık grubu istiyor dedi. Ben de çalık da kursun ben de kurayım dedim. ama kabul etmedi.

Kendisi bana sordu, Hilton'u ne yapacaksın diye, Ben de Hilton demode olmuş, yanına ilave birşeyler yapılması lazım dedim. Ben Başbakandan bir şey istemedim. Benim Hilton'u yıkıp da yerine gökdelen yapma gibi bir planım yok. Sayın Başbakan sapla samanı karıştırıyor. Ülkenin Başbakan'ın böyle ucuz şantaj yollarına gitmesi çok üzücü. Başbakan'ı anlamakta zorluk çekiyor. Bu yapılanların sonucu siyasi şantajdır"

ÖFKENİN SEBEBİ

Bana göre öfkenin sebebi dizboyu yolsuzluklardır. Önce Şaban Dişli olayı patladı ardından Deniz Feneri. Bizden başka yandaş olmayan medya aşağı yukarı kalmadı.

CHP'YLE ORTAK HAREKET

Bu olanlara üzülüyor. Ben 50 yıldır bu memelekette iş yapıyorum. Başbakan bir hafta sonra neyi açıklayacak. Benim eğer suçu varsa ve elinde tutuyorsa onun yaptığı da suçtur. Bu dosyaları elinde tutuyorsa, başbakan bana şantaj yapıyor demektir. Eğer benim birşeyim varsa hemen açıklasın. Hemen açıklayacak ve beni gerekiyorsa tutuklattıracak. Bu öfkenin sebebi, Tayyip Bey 2002 yılında geldi ben yolsuzlukların üzerine gidicem dedi. Ama daha çok yolsuzluklar çıktı ortaya. Tayyip Beyin amacı gündemi değiştirmek. Bunun içinde  Doğan Grubu hedef aldı. Seni susturacağım diyor.

Ben ne CHP'nin ne AKP'nin adamıyım, ben bu ülkenin yansız medyasıyım. Tayyip Beyin benimle övünmesi lazım.

ERDOĞAN'A MESAJ

"Bırak bizimle böyle uğraşmayı da Avrupa Birliğine Türkiye'yi götür, biz de sana yardımcı olalım, Benim yakama niye yapışıyorsun. Ne kadar vurguncu soyguncu varsa gel yakalarına beraber yapışalım. Senin benim yazdığım haberleri alıp, bana destek çıkmak gerekirken, sen beni susturuyorsun. Kasımpaşa'dan çıktın Başbakan oldun, şapka çıkarıyorum ama demokrasi olsaydı sen bunu yapamazdın. Eğer bir ülkede demokrasi varsa medya da özgür olmalı. Senin bu olanları da içine sindirmen lazım. Ben sana neden hasım olayım ya, ben siyasetçi değilimki sana rakip olayım"

Ben senin hasmın değilim, siyasetçi de değilim. Benim rakibim Tayyip Bey'in damadı şimdi.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Bizim yayın organlarımızda biat kültürü yok. Dua ediyorum Tayyip Bey demokrasiyi içine sindirsin. Gel meseleleri beraber çözelim. Birlikte Türkiye'yi AB'ye götürelim. Ama tehditle, şantajla, baskı diktatörlükte eşittir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*