Doğan'ın dosyası SPK'ya gönderildi

Doğan'ın dosyası SPK'ya gönderildi.8734
  • Giriş : 10.04.2009 / 14:22:00

Doğan Gazetecilik yöneticileri hakkındaki soruşturmanın akıbeti SPK'nın yeni yönetiminin vereceği kararla şekillenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üsküdar Cumhuriyet Başsavcılığı, Sermaye Piyasa Kurulu'nun Doğan Gazetecilik yöneticileri hakkında, gazete kağıdı ve baskı malzemelerinin alımına ilişkin usulsüzlük yaparak yatırımcıyı zarara uğrattığı iddiasıyla yaptığı suç duyurusu üzerine başlattığı soruşturmada topu SPK'ya attı.

Savcılık, Doğan Grubu yöneticilerinin, kağıdı kendi kontrolündeki yabancı şirketlerden ithal ederek küçük yatırımcıyı ve devleti nasıl zarara uğrattığını mercek altına aldı. "Güveni kötüye kullanma" iddiasıyla suçlanan Doğan Grubu yöneticilerinin ifadesini alan savcılık, şirketin küçük hissedarlarını da yakından ilgilendiren konuyla ilgili suç duyurusunu yeterli bulmadı ve iddialarla ilgili ayrıntılı inceleme yapılması için SPK'dan kapsamlı bir rapor istedi.

Savcılığın istediği kapsamlı rapor ise SPK'da görev süresi dolan Başkan Turan Erol'un yerine atanan Prof. Dr. Vedat Akgiray'ın döneminde hazırlanacak. Yani, Doğan Gazetecilik yöneticileri ile ilgili soruşturmanın akıbeti SPK'nın yeni yönetiminin vereceği karara bağlı olacak görünüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*