Doğan'ın Şampiyonlar Ligi hesabı

Doğan'ın Şampiyonlar Ligi hesabı.5681
  • Giriş : 26.02.2007 / 00:00:00

Ziya Doğan, Konyaspor ve Galatasaray deplasmanlarını kayıpsız atlatırlarsa, Şampiyonlar Ligi hesapları yapabileceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Doğan, bu sezon hakem hataları nedeniyle 9-10 puan kaybettiklerini ileri sürdü.

Ziya Doğan, "Tüm eleştirilerin en üst seviyeye çıktığı dönemde halkın bize karşı ilgisi alakası ve güveni hiç sarsılmadı. Bu bir teknik direktör için gurur verici bir olay. 7 maçı üst üste kazanamadık. O dönemde bile inanın Ziya Doğan’a güven fazlasıyla vardı. O anlamda çok şey yaptık, yani yıldızımız barıştı Trabzon’la" dedi.

Trabzon’da teknik direktörlük yapmanın diğer şehirlere göre zor olduğunu söyleyen Doğan, "İnsanlar çok şartlanıyor. 23 yıl şampiyon olunamıyorsa bu bir günde gelişen bir olay değil. Yıllara dayalı bir özlem var. Trabzonspor 1996 yılında şanssız bir şekilde şampiyonluğu kaybettikten sonra bir moral çöküntüsü içerisine girdi. Ondan sonra da Trabzon’da yeniden bir yapılanma dört dörtlük olmadı. Bugün Ajax takımına bakıyorsunuz zaman zaman Hollanda’da önce bir iskelet oluşturuyor, bu 3-4 sene bir süreç alıyor, ondan sonra da bir bakıyorsunuz Avrupa kupalarında piyasaya çıkıyor. Bunu yıllardır uyguluyor" diye konuştu.

Bu sezon hakem hataları nedeniyle 9-10 puan kaybettiklerini, bu puanların şampiyonluk yolunda çok önemli olduğunu vurgulayan Ziya Doğan, "Kötü dönemlerimizde soğukkanlı olup paniğe girmemiş olsaydık ve hakemler de 3-4 maçta net biçimde takımı etkilemeseydi; bilerek asla etkilemiyor ama bazen denk geliyor. Bu kötü takım denilen Trabzonspor şampiyonluğun en iddialı takımlarından biri olabilirdi. Biraz da tesadüfler takımı o duruma getirdi. Trabzonspor yenildiği zaman Trabzon’da ticaret hayatı duruyor. Bu kadar gündemde olmanın sıkıntısını yaşıyor Trabzonspor camiası. Genç oyuncuların üzerine fazla gidiliyor. Önce bir soğukkanlı olmayı öğreneceğiz. Ama Karadeniz insanının yapısında heyecanlılık var. Onun sıkıntılarını yaşıyoruz" dedi.

Şu anda önümüzdeki senenin hedeflerini konuşmak için çok erken olduğunu vurgulayan Doğan, "Önce bu seneyi istediğimiz yerde bitirmek gerekir. Teknik direktörlerin kaderi de o sezon elde edeceği başarıya, başarısızlığa göre belirlenecek. Onun için kendimizi uzun yıllar çalışacakmışız gibi hazırlamak zorundayız. Yarının ne getireceği belli değil. Kim ne derse desin saha sonuçları burada rol oynuyor. Bu arada biz mutlaka önümüzdeki senenin de planlarını da yapacağız ama bunu yapmak için bu sene başarılı olmak lazım. Hedefimiz ilk 3’girerek veya Türkiye Kupası’nı alarak Avrupa’ya çıkmak. Şimdi önümüzde 2 tane deplasman var. Konyaspor ve Galatasaray. Bu maçları da kayıpsız atlatırsak lig ikinciliğinin ve üçüncülüğünün hesaplarını yaparız. Hedef o. Takımıma güveniyorum" şeklinde konuştu.

Doğan, Galatasaray’ın Fatih Terim’in arkasında durduğunu sonra takımın başarıdan başarıya koştuğunu ifade ederek, "Şanslılardan bir tanesiyim. Sağduyulu bir yönetime sahibiz. Burada taraftar da bize destek oldu. Belki kredimiz onların gözünde fazlaydı, sağolsunlar. Çünkü daha önceki yıllarda çok önemli. 27 maçın 24'ünü kazanmış takımın teknik direktörüydüm. Oradaki kredimi ve benim çalışma şartlarımı, çalışma ortamımı ve özverimi görmüş olabilirler. Biz de iyi sonuçlar almaya devam ederek bu güvene layık olmaya çalışacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious