Doğmamış bebeği çalmaya kalktılar

  • Giriş : 01.08.2007 / 17:43:00

İnternette tanıştıkları 18 yaşındaki annenin doğmamış bebeğini çalmaya kalkışan iki genç kız son anda yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ABD'nin Missouri eyaletine bağlı Kansas kentinde, yaşları 17 ve 19 olan 2 genç kız, internette tanıştıkları, 18 yaşındaki hamile bir kadını, henüz doğmamış çocuğunu çalmak amacıyla kaçırma girişiminde bulundu.
Yetkililer, 17 yaşındaki Alisa D. Betts ile 19 yaşındaki Lauren M. Gash'ın, 18 yaşındaki, hamile Amanda Howard'ın henüz doğmamış çocuğunu çalma girişiminin, Betts'in son anda korkarak polise haber vermesi üzerine engellendiğini belirttiler.
Savcılıktan yapılan açıklamada, Gash ve Betts'in adam kaçırma fiili ile ilgili suçlarla mahkemeye sevk edildikleri, Gash hakkında ayrıca saldırı suçlamasında da bulunulduğu kaydedildi.

Polis yetkililerine göre mahkemeye sevk edilen sanıklar, MySpace.com adlı sosyal amaçlı bir internet sitesinde tanıştıkları Howard'ı kandırarak bir arabaya soktular. Sanıklar, yüzüne göz yaşartıcı gaz yapımında kullanılan kimyasal bir sıvı püskürttükten sonra ellerini bağlayarak etkisiz hale getirdikleri Howard'ı, Kansas kentinin banliyölerinden Blue Springs'deki bir otele getirdiler. İddiaya göre, sanıklardan Gash'in otel odasında, hamile kadının karnına oturarak boynunu ileri geri bükmek suretiyle öldürmeye veya ciddi şekilde yaralamaya çalıştığı sırada Betts'in korkarak polise haber vermesi üzerine hamile kadın polis görevlilerince kurtarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious