Doğu, son 10 yılın en soğuk Nisan'ını yaşıyor

  • Giriş : 26.04.2006 / 00:00:00

Son 10 yılın en soğuk nisan ayının yaşandığı Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki bir çok ilde valilikler 'don uyarısı'nda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yolda ve okul bahçelerinde öğrenciler, kar topu oynamanın keyfini yaşarken, vatandaşların kimisi araçlarının üzerine kimisi de evlerinin önünde kar temizliği yaptı.

Bazı çatılardan sarkan buzlar dikkat çekerken, birkaç gün önce vatandaşların dinlenme merkezi olan ve yorgunluk çaylarını yudumladıkları çay bahçeleri ise kara büründü.

Belediyeler, kendilerine yeniden ek külfet getiren kardan pek memnun kalmadı. Erzurum, Kars ve Ardahan'da görülen kar yağışı özellikle belediyelerin bahar çalışmalarını olumsuz yönde etkilerken, yeniden kar temizliği yapmak zorunda kalan belediyelere ek bir külfet getirdi. Belediye başkanları kar yağışından pek de memnun görünmezken, bir süre önce başladıkları bahar çalışmalarını yarıda bırakıp kar temizliği yapmak zorunda kaldılar.

Bu arada Doğu Anadolu Bölgesi'nde, son 10 yılın en soğuk nisan ayının yaşandığı öğrenildi. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, dün başlayan yağışlı havanın, yarından sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Dağlık ve kırsal kesimlerde 10 santimetreye kadar ulaşan kar, bölgeye yeniden kış havası yaşattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious