Doğu Anadolu'da donduran sağuklar

Doğu Anadolu'da donduran sağuklar.3945
  • Giriş : 13.01.2009 / 10:32:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava etkili olmaya devam ediyor. Bölgede en soğuk gece eksi 30 derece ile Erzurum'da yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AA muhabirinin Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, soğuk havanın etkisi altında olan bölgede, cumartesi gününden itibaren aralıklarla kar yağışı bekleniyor.

Sabah saatlerinde puslu ve sisli havanın hakim olduğu bölgede, gece ölçülen hava sıcaklıklarının sıfırın altında olmak üzere, Erzurum'da 30, Ağrı'da 28, Muş'ta 21 Ardahan'da 14, Kars'ta 19, Iğdır ve Erzincan'da 13 derece olduğu bildirildi. Gün içinde ise yine sıfırın altında olmak üzere Muş'ta 17, Erzurum'da 13, Kars'ta 7, Ağrı'da 10, Ardahan'da 8, Erzincan'da 3 ve Iğdır'da 1 derece olmasının beklendiği belirtildi.

Palandöken Kayak Merkezi'ndeki kar kalınlığının 20 santimetre olduğunu bildiren yetkililer, il merkezlerindeki kar kalınlıklarının Erzurum'da 10, Erzincan'da 9, Kars'ta 19, Ağrı'da 38, Muş'ta 36, Iğdır'da 6, Ardahan'da ise 13 santimetre ölçüldüğünü söylediler.

Bu arada bölgede don ve buzlanmaya karşı vatandaşlar uyarıldı. Günlük yaşamı da olumsuz etkileyen soğuk hava nedeniyle Erzurum'da bazı vatandaşlar sabah araçlarını çalıştırmakta güçlük çekti. Vatandaşlar, buzla kaplı kaldırımlarda yürümekte zorlanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*