Doğu Anadolu'da kar bekleniyor

Doğu Anadolu'da kar bekleniyor.13301
  • Giriş : 06.02.2009 / 11:09:00
  • Güncelleme : 06.02.2009 / 11:12:48

Doğu Anadolu Bölgesi'nde Karadeniz'den gelen alçak basınç sistemi etkili oluyor. Bölgede bugün ve yarın aralıklarla kar yağışı bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, bölgede Karadeniz'den gelen alçak basınç sistemi etkili oluyor.

Bölge genelinde sabah saatlerinde sisli ve puslu havanın hakim olduğunu belirten yetkililer, dün gece ölçülen sıcaklıkların Erzincan'da 1, diğer illerde sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 16, Ağrı ve Kars'ta 10, Muş ve Erzurum'da 7, Iğdır'da 1 derece olduğunu söyledi.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini bildiren yetkililer, gün içindeki sıcaklıkların ise Iğdır'da 9, Erzincan'da 4, Erzurum'da 2 diğer illerde ise sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 4, Kars'ta 2 ve Ağrı'da 1 derece beklendiğini kaydetti.

Palandöken Kayak Merkezi'nde kar kalınlığının 10 santimetre olduğunu belirten yetkililer, şehir merkezlerindeki kar kalınlıklarının Ağrı'da 41, Muş'ta 31, Ardahan'da 24, Erzurum ve Kars'ta 7 santimetre ölçüldüğünü bildirdi.

-ÇIĞ UYARISI-

Yetkililer, hava sıcaklıklarının artmasından dolayı yaptıkları çığ uyarısının devam ettiğini belirtti.

Mevcut durumun çığ için gerekli meteorolojik şartları yaratabileceğini vurgulayan yetkililer, çığ olaylarına karşı dikkatli ve hazırlıklı olunmasını istedi.

Öte yandan Kars'ın Sarıkamış ilçesinde belediye ekiplerince kar temizleme çalışmaları başlatıldı. İlçe merkezinde biriken karlar belediyenin iş makineleri tarafından toplanarak kamyonlara yükleniyor.

Karların ilçe dışına taşındığını dile getiren Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen, kar temizleme çalışmalarının 10 gün süreceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*