Doğu Anadolu'da köy yolları kapalı

Doğu Anadolu'da köy yolları kapalı.7553
  • Giriş : 25.02.2009 / 11:14:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı nedeniyle 724 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aralıklı olarak bölgede etkili olan kar yağışı, ulaşımı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Kar yağışı nedeniyle Bingöl'de 237, Tunceli'de 200, Erzurum ve Muş'ta 110, Erzincan'da 67 olmak üzere 724 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

İl Özel İdare müdürlüklerine bağlı karla mücadele ekiplerinin, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için başlattığı çalışmalar devam ediyor.

Kar yağışı nedeniyle ulaşıma açılan bazı köy yollarının yeniden kapandığını belirten yetkililer, yol açma çalışmalarının güçlükle yapıldığını kaydettiler.

Bu arada, Orta Karadeniz üzerinden gelen yağışlı hava akımının etkisi altında bulunan bölgede, kar yağışının aralıklı olarak hafta sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 11, Ağrı'da 9, Ardahan'da 7 ve Erzurum'da da 2 derece olarak kaydedildi.

Günün en yüksek sıcaklıklarının ise Iğdır'da 10, Erzincan'da 7, Erzurum'da 2, Kars'ta eksi 4, Ağrı eksi 3 ve Ardahan eksi 2 derece olması bekleniyor.

Öte yandan, meteoroloji yetkilileri, bölgede hava sıcaklıklarının artması ve diğer etkenlerin çığ oluşumu için gerekli meteorolojik koşulları oluşturduğunu belirterek, olası çığ olaylarına karşı dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*