Doğu Anadolu'da kutup soğukları

Doğu Anadolu'da kutup soğukları.13554
  • Giriş : 14.01.2009 / 10:09:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava etkili olmaya devam ediyor. Bölgede en soğuk gece eksi 28 derece ile Erzurum'da yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, soğuk havanın etkisi altında olan bölgede gelecek günlerden hava sıcaklıklarında 2-3 derecelik artış bekleniyor.

Sabah saatlerinde sisli havanın hakim olduğu bölgede, gece ölçülen hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 28, Ağrı'da 27, Kars'ta 20, Ardahan'da 19, Iğdır'da 16 ve Erzincan'da 14 derece oldu.

Sıcaklığın gün içinde ise yine sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 11, Kars'ta 4, Ağrı'da 10, Ardahan'da 2 derece olması bekleniyor. Hava sıcaklığının Iğdır'da 0, Erzincan'da da 1 dereceli olacağı tahmin ediliyor.

Bölgede don ve buzlanmaya karşı da vatandaşlar uyarıldı. Günlük yaşamı olumsuz etkileyen soğuk hava nedeniyle Erzurum'da bazı vatandaşlar sabah araçlarını çalıştırmakta güçlük çekti. Vatandaşlar, buzla kaplı kaldırımlarda yürümekte zorlanıyor.

Bu arada aşırı soğuklar nedeniyle çatılarda oluşan buz sarkıtlarının kırılması için itfaiye ekipleri yoğun mesai harcıyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi yetkilileri, çatılarda oluşan buz sarkıtlarının can ve mal kaybına yol açmaması için özel bir ekip oluşturulduğunu belirterek, ''Bu ekibimiz çatılardaki buzları kırmak için gün içinde çalışma yapıyor. Her gün 10-15 çatıdaki sarkıtları kırıyorlar'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*