Doğu Anadolu'ya kar geliyor!

Doğu Anadolu'ya kar geliyor!.3945
  • Giriş : 10.02.2009 / 10:40:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde bugün ve yarın aralıklarla kar yağışı bekleniyor. Bölge genelinde kar yağışının perşembe gününe kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, bölgede Balkanlar'dan gelen yüksek basınç sistemi etkili oluyor. Bölge genelinde kar yağışının perşembe gününe kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Bölgede sabah saatlerinde puslu havanın hakim olduğunu belirten yetkililer, dün gece ölçülen en düşük sıcaklıkların Erzincan'da 6, Erzurum ve Ardahan'da 1, Iğdır, Kars ve Ağrı'da ise sıfır derece olduğunu bildirdi.

Aralıklarla yağan kar nedeniyle hava sıcaklıklarının 3-4 derece artığını aktaran yetkililer, gün içindeki hava sıcaklıkların ise Erzincan'da 8, Iğdır'da 6, Erzurum'da 4, Kars ve Ağrı'da 3, Ardahan'da ise 2 derece olmasının beklendiğini kaydetti.

-ÇIĞ VE SU BASKINI UYARISI-

Sıcaklıkların artmasının karları eriteceğini belirten yetkililer, mevcut durumun çığ ve su baskınları için gerekli meteorolojik şartları yaratabileceğine dikkati çekti.

Yetkililer, hava sıcaklıklarının artmasın sebebiyle vatandaşları, çığ ve su baskını konusunda uyardı.

- ERZİNCAN'DA 35 KÖY YOLU KAPALI -

Bu arada, aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle Erzincan-Gümüşhane kara yolunda ağır tonajlı araçların geçişine izin verilmiyor. Diğer araçlara ise Erzincan Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Merkez İstasyon Amirliği yetkililerince zincir taktırılıyor.

Sivas-Erzincan kara yolunun Sakaltutan mevkisinde ise buzlanma yüzünden sürücüler polis ekiplerince uyarılıyor.

Öte yandan, kar yağışı nedeniyle Erzincan'da 35 köy yolunda ulaşımın sağlanamadığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*