Doğu Anadolu'ya yeni yağış dalgası

Doğu Anadolu'ya yeni yağış dalgası.14156
  • Giriş : 28.01.2009 / 10:55:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nin yarın yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği ve hava sıcaklıklarında 2 ila 4 derece düşünün beklendiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AA muhabirinin Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde sisli ve puslu havanın hakim olduğu bölgede, gece ölçülen en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 16, Kars'ta 8, Ardahan'da 5, Iğdır'da 4, Ağrı'da da 3 derece oldu. Erzincan'da ise hava sıcaklığı sıfır derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının ise Erzurum'da eksi 5, Ardahan'da eksi 3, Kars'ta eksi 2, Ağrı'da eksi 1, Iğdır'da 5, Erzincan'da da 6 derece olması bekleniyor.

Kars ve Ardahan'da öğle saatlerinde kısa süreli yağış beklendiği bölgenin yarın Balkanlar'dan gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği ve önümüzdeki hafta başına kadar aralıklarla kar yağışının beklendiği bildirildi.

Bölgede hava sıcaklıklarında ise 2 ila 4 derece arasında bir düşünün yaşanacağı kaydedildi.

Bu arada, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde soğuklar nedeniyle çatıların yanı sıra çam ağaçlarında da küçük sarkıtların oluşması dikkati çekti.

Muş-Varto kara yolunda Varto Çayı üzerindeki tarihi Abdurraman Paşa Köprüsü'nde oluşan yaklaşık 5 metre uzunluğundaki buz kütlesi ise ilginç bir görüntü oluşturdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*