Doğu Perinçek, CHP ile ilgili kitap yazıyor

Doğu Perinçek, CHP ile ilgili kitap yazıyor.12304
  • Giriş : 16.04.2008 / 00:42:00
  • Güncelleme : 16.04.2008 / 01:01:59

Ergenekon terör örgütü operasyonunda tutuklanan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile ilgili kitap yazdığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Perinçek, İlhan Selçuk için de "Eğer başına bir iş gelirse 'teröristler öldürdü' başlığının atılması gerekir." demiş.

Ergenekon Operasyonu'nda tutuklanarak Tekirdağ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'ne konan Doğu Perinçek'i cezaevinde eşi Şule Perinçek ziyaret etti. Eşi ile bir süre arada cam olarak telefonda görüşen Perinçek, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Doğu Perinçek'in sağlık durumunun gayet iyi olduğunu belirten Şule Perinçek, "Sağlık durumu morali çok iyi. İçeride bir kitap yazmaya başlamış. İçeriye bilgisayar ve daktilo verilmediği için elle yazıyor. Doğu Perinçek de olması gereken bir siyasi parti lideri gibi yazan çizen okuyan araştıran üreten bir genel başkan. CHP programları ile ilgili bir kitap yazmış. Atatürk Sivas Kongresi'ni CHP'nin ilk kongresi olarak kabul eder. Sivas Kongresi'nden bu yana CHP'nin programlarını inceleyen bir kitap yazmış. Elle yazıyor ama yine de yazmasına devam ediyor. Çalışmalarını sürdürüyor." dedi.

Doğu Perinçek'in İlhan Selçuk'un sağlık durumunu yakından takip ettiğini belirten Şule Perinçek, "İlhan Selçuk çok yakın dostumuzdur. Kişisel olarak abi bildiğimiz bir insandır. Cumhuriyeti, vatanı, savunmak anlamında suçlarımız büyük. Aynı saftayız. Perinçek, İlhan Selçuk'un sağlığıyla yakından ilgileniyor. Tutuklanmasına çok tepkiliydi. 'Eğer başına bir iş gelirse 'teröristler öldürdü' başlığını atmak lazım. İlhan Abi dirençli bir insandır bunu da atlatacağını biliyorum' dedi." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious