Doğu Perinçek, Öcalan'a mektubunda ne yazdı?

Doğu Perinçek, Öcalan'a mektubunda ne yazdı?.14654
  • Giriş : 26.07.2008 / 19:51:00
  • Güncelleme : 26.07.2008 / 19:03:11

İşçi Partisi lideri Perinçek bebek katili Öcalan'a mektubunda ne yazdı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Doğu Perinçek ayrıca Abdullah Öcalan’ı ABD ve AB karşıtı politika izlemeye de çağırıyor. İşçi Parti Genel Merkezi’nde yapılan aramada ele geçirilen Perinçek’e ait mektubun bir örneği de Genelkurmay’a postalanmış

İddianamede, İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek’in İmralı’daki Apdullah Öcalan’a 23 Mayıs 2000’de gönderdiği mektuba da yer verildi. İP Genel Merkezinde ele geçen ve bir örneğinin Perinçek tarafından Genelkurmay’a gönderildiği belirtilen mektupta, İP lideri, Öcalan’ı ’Kemalist güçlerle işbirliği yapmaya “ çağırıyor.

” Avukatlarınız selamlarınızı getirdi ve önümüzdeki süreçle ilgili görüşlerimi sordular. Onlara anlattıklarımı, Türkiye’nin bağımsızlık ve birliği için duyduğum sorumluluk gereği, ayrıca size yazmayı yararlı gördüm “ diyerek Öcalan’ı ABD ve AB karşıtı politika yapmaya çağıran mektup şöyle:

” Türkiye’nin demokratik devrimi ile Avrupa Birliği’yle bütünleşme projesi, birbiriyle bağdaşmaz. Bu iki program ve iki programı temsil eden kuvvetler, nesnel olarak cephedir. Ulusal devleti ve Cumhuriyet Devrimi’ni savunan demokrasi kuvvetler ile Batı kuvvetleri arasındaki çelişmenin önümüzdeki kısa ve orta sürede çok daha derin çatışmalara yol açması kaçınılmazdır. Türkiye’de demokrasi, Kemalist Devrim’i tamamlayacak kuvvetlerin eseri olacaktır. Batı’nın büyük devletleri ise, bugün demokrasi sürecinin karşısındaki en büyük engellerdir. Özellikle ABD ve ikincil olarak Avrupa Birliği, Türkiye demokratik devrimin önünü kesen başlıca kuvvetlerdir.

Derin devlet yok

“İşbirlikçi hakim sınıfların devleti ve NATO’ya bağlı bir Ordu nasıl direnir diye soranlar oluyor, şunu görmüyorlar: 28 şubat’tan beri Türkiye’de, tıpkı Kurtuluş Savaşı yıllarında olduğu gibi, iki iktidar odağı oluşmuştur. Küçük Amerika rejiminin karşısında Kemalist Devrim rotasında yeni bir iktidar belirmektedir. O nedenle sakız çiğner gibi tek bir ” derin devlet’ten söz eden tahliller geçersizdir.

“Kürt sorununun çözümü”

Perinçek mektubunu şöyle bitiriyor:

“Kürt sorununun demokratik çözümü, Batı ile işbirliği yapıldığı için değil, Batı’ya karşı kesin tavır alındığı için hızlanacaktır. Kürt realitesini kabul etmeyen iç kuvvetler değil, Kürt sorununu Türkiye’ye karşı kullanmak isteyen dış kuvvetlerdir. Kürt yurttaşlarımızı, çözümün Batı’dan değil, Türkiye’den geleceğine ikna etmektir. ABD ve Avrupa çözemez, Türkiye çözer. Aslında bu mektubu önümüzdeki süreçte nelerin olamayacağı ve nelerin de kesinlikle gerçekleşeceği konusundaki görüşlerimi bildirmek için yazdım. Size duyurmak istediğim görüşler bunlardır.

İyi dileklerimi ve selamlarımı yollarım. Doğu Perinçek, İşçi Partisi Genel Başkanı”

‘PKK’ya panzehirle sızmak istediler’

İddianamede yer alan bir başka bilgiye göre Emekli General Veli Küçük’ün evinde bulunan evraklar arasında ’Panzehir’başlıklı bir belge de ele geçirildi. Bu belgeye göre Ergenekon PKK içerisine sızmak istemiş. ’Panzehir’de “Abdullah Öcalan’ın tutuklu bulunduğu süre içerisinde PKK yöneticileri tasfiye edilerek yerlerine Türk Ordusu içerisinden eğitimli subaylar geçirilecek. Böyleye örgüt ABD ve AB güdümünde çıkarılarak kontrol altına alınacak” şeklinde planlar yer aldı.

Bayrağı yakan Vatansevermiş!

Bir dönem tüm ülkeyi sarsan Mersin’de bayrak yakma olayı iddianameye şöyle girdi: “Mersin’de meydana gelen bayrak yakma ve akabinde tüm Türkiye’de meydana gelen gösterilerinde o dönem itibarıyla Vatansever Kuvvetler Güç Birliği derneğinde faaliyet gösteren tutuklu şüpheli Ali Kutlu tarafından provokasyon amaçlı yakıldığı da Gizli Tanık 17’nin beyanlarından anlaşılmaktadır.”

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*