Doğu Perinçek cezaevinde

Doğu Perinçek cezaevinde.11570
  • Giriş : 24.03.2008 / 12:40:00
  • Güncelleme : 24.03.2008 / 12:44:38

İP lideri Doğu Perinçek, Bayrampaşa Cezaevi'ne gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve çıkartıldığı mahkemede tutuklanan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Bayrampaşa Cezaevi'ne gönderildi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde sorgulanan Doğu Perinçek, sabah saatlerinde tutuklandı. Tutuklama kararının ardından adliye önündeki polislerin sayısı artırıldı. Bu sırada bir grup İşçi Partili ise Perinçek lehine slogan attı. Perinçek'i taşıyan araç adliyeden ayrıldığı sırada çevik kuvvet polisleri kalkanlarını kaldırarak basın mensuplarının görüntü almasını engelledi. Perinçek, Bayrampaşa Cezaevi'ne gönderildi.

Adliye önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İşçi Partisi Genel Sekreteri Nusret Senem, Perinçek'in tutuklanmasını "hukuksuzluk ve skandal" olarak niteledi.

Doğu Perinçek cezaevinde

''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında tutuklanan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Bayrampaşa Cezaevi'ne konuldu.

Perinçek'in içinde olduğu polis minibüsü, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nden ayrıldıktan sonra saat 09.15'te Bayrampaşa Cezaevi'ne ulaştı.

Cezaevine giriş yapan minibüsteki Perinçek, görevlilere teslim edildi.

Doğu Perinçek'in tutuklanma gerekçesi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious