Doğu Perinçek ifade vermeye gelmedi

Doğu Perinçek ifade vermeye gelmedi.11570
  • Giriş : 11.09.2008 / 14:28:00

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ramazan Akyürek'in hakkında açtığı davaya ilişkin susma hakkını kullanarak talimatlı ifade vermedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adliye önünde Şule Perinçek, eşinin susma hakkını kullanarak adliyeye gelmediğini belirtti.

'Ergenekon terör örgütünün üst düzey yöneticisi olmak' ve 'devlete ait gizli belge ve bilgileri temin etmek' suçlarından tutuklanarak Tekirdağ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'ne konan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in kendi ile ilgili açtığı davada Tekirdağ Adliyesi'ne ifade vermek için gelmedi. Susma hakkını kullandığı öğrenilen Perinçek'i eşi Şule Perinçek ve partililer adliye önünde bekledi.

Bugün Doğu Perinçek'le cezaevinde görüştüğünü belirten Şule Perinçek, "Bugün görüş günümüzdü. Bir saat F Tipi Cezaevi'nde görüştük. Tekirdağ Adliyesi'ne talimatlı ifade vermek için getirileceğini söyledi. Adliyeye ifade vermeyeceğini susma hakkını kullanacağını söyledi. Talimatlı ifade vermek için adliyeye gelecekti. Adliyeye gelip susma hakkını kullandığını söylemesi gerekiyormuş. Biz de onun için burada bekliyoruz. Ramazan Akyürek'le ilgili bir davadan ötürü talimatlı ifade verecekmiş. Ayrıntısını bilmiyorum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*