Doğu Perinçek'e destek kampanyası

  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

İşçi Partisi, ‘Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır’ dediği için para cezasına çarptırılan Genel Başkan Doğu Perinçek'e destek vermek için imza kampanyası düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Candoğan Parkı önünde açılan stantta imza kampanyasına başlanırken, ilk imzaları İP Denizli İl Başkanı Mustafa Güleç ve parti yöneticileri attı. Partililer caddeden geçenlerden imza kampanyasına destek vermelerini isterken, İl Başkanı Mustafa Güleç, emperyalist güçlerin 92 yıl önce Çanakkale'de topla tüfekle başaramadıkları işgâli yeniden denemek istediklerini söyledi. İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Lozan'da ‘Ermeni Soykırımı Emperyalist Bir Yalandır’ dediği için mahkeme önüne çıkarılıp yargılandığını kaydeden Güleç, şöyle dedi:

“Lozan'da yargılanan sadece Doğu Perinçek değildi. Talat Paşa ve Mustafa Kemal Atatürk de yargılandı. Biz Lozan'daki mahkemelere yabancı değiliz. Sevr Antlaşması'nı da biliyoruz. Talat Paşa'nın katilini 1 günde yapılan duruşmayla beraat ettirdiklerini de biliyoruz. ABD'nin Ortadoğu Projesi için bazı Avrupa ülkelerinin kullanıldığını biliyoruz. Avrupa ve Türkiye kamuoyunun görmesi için böyle bir yargılanmanın yapılması gerekiyormuş. Türkiye'deki Amerikancı ve Avrupa işbirlikçileri anladınız mı? Sevr'i, Mondros'u yapanların, Lozan'ın intikamını almak için fırsat kolladıklarını. Yoksa anlamanız için Kıbrıs'ın ve Diyarbakır'ın da gitmesini mi bekliyorsunuz?”

Siyasi parti genel başkanlarına da seslendiğini söyleyen Güleç, “Muhalefetteki partilerin genel başkanlarının da ‘Ermeni soykırımı yalandır' demek için Lozan'a gitmelerini bekliyoruz” dedi. 1 hafta sürecek kampanyada toplanan imzalar, İP Genel Merkezi'ne gönderilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious